2022-06-08 – Három játszmában győzött a szlovén ellenfél.

CARINTHIAN LADIES LAKES TROPHY – 3. TOURNAMENT (60 000 DOLLÁR, SALAK), EGYES, 2. FORDULÓ
Dalila Jakupović (szlovén)-Babos Tímea (8.) 6:1, 5:7, 6:3

A mérkőzés 2 óra 26 percig tartott Pörtschachban.

A 26 perces első játszmában Dalila Jakupović villámrajtott vett, elhúzott 3:0-ra, összesen egy labdamenetet veszített. A magyar játékos ezután szépített, majd fogadóként 40-15-re is vezetett. De a folytatásban újra az ellenfele volt a pontosabb, megvédte adogatását, majd a következő két gémet egyformán 30-ra nyerte.

Az 59 perces második szett hatalmas csatát és számos fordulatot hozott. A szlovén játékos háromszor is brékelőnybe került (1:0, 4:3, 5:4), de Timi elszántan küzdött és valamennyi alkalommal azonnal egyenlített. A magyar játékos 5:5 után simán nyerte a szerváját, majd brékelt 30-ra.

Sajnos a döntő szettben újra Jakupović kezdett jobban, ez pedig meg is határozta a folytatást. A szlován játékos kétszer brékelt 30-ra, elhúzott 4:1-re. Timi ekkor sem adta meg magát, feljött 4:3-ra és volt két bréklabdája az egyenlítéshez. Sajnos Dalila Jakupović végül hozta az adogatását, majd egy nagy csatában, fogadóként zárta le a mérkőzést.