Phillip Island Trophy: vereség az 1. fordulóban

2021-02-13 – Greet Minnen mindkét játszmában kétszer nyerte el ellenfele adogatását.

PHILLIP ISLAND TROPHY (250 000 DOLLÁR ÖSSZDÍJAZÁS, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Greet Minnen (belga)-Babos Tímea 6:2, 6:2

A mérkőzés 1 óra 4 percig tartott Melbourne-ben.

A 32 perces első játszma nyitányaként Timi úgy jutott el bréklabdához, hogy ellenfele 40-0-ra is vezetett. Minnen végül hozta az adogatását, majd 15-re nyerte el a magyar játékos szerváját. Timi 0:3-nál nagy csatában, majd 1:4 után simábban nyerte szerváját.

Minnen ekkor már nagyon hatékonyan adogatott, majd a nyolcadik gémben brékelt 30-ra, a második játszmalabdát használta ki.

A második szett sem hozott változást. Minnen határozottabb és pontosabb volt, elhúzott 3:0-ra. Timi ekkor 15-40-ről védte meg az adogatását, majd a hatodik gémben is hozta a szerváját. Minnen ezután 5:2-re alakította az eredményt, majd fogadóként zárta le a mérkőzést. A belga játékos a második meccslabdát értékesítette.