2021-11-18 – Timi 1:3 után már csak egy játékot veszített.

KYOTEC OPEN (25 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), EGYES, 2. FORDULÓ
Babos Tímea (3.)-Stephanie Wagner (német) 6:3, 6:1

A mérkőzés 1 óra 19 percig tartott.

Timi nem kezdte jól a 40 perces első játszmát, azonnal brékhátrányba került (0:1) és 1:3-ig nem  tudta megtörni ellenfelét. Szerencsére ekkor jött a változás, a magyar játékos adogatóként és fogadóként is uralta a mérkőzést.

Timi a 6. gémben 0-ra, majd 4:3 után 15-re brékelt. A nyitó játszma utolsó gémjét is 15-re nyerte a 3. helyen kiemelt magyar játékos.

A második felvonás legelején Timi 30-ra nyerte el Wagner szerváját, pedig 30-0 is volt az eredmény. Aztán a harmadik gémben a német játékos 15-40-ről mentette meg az adogatását, de ez semmilyen fordulatot nem hozott. Timi továbbra is magabiztosan szervált, 3:1-et követően 30-ra brékelt, majd az utolsó gémben labdamenetet sem veszített fogadóként.

Timi következő ellenfele Sada Nahimana lesz. A 2001. április 20.-án született burundi játékos 329. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 305. (2021. szeptember 13.) volt. Eddig 2 ITF-versenyt nyert egyesben.