Peking: nehéz kezdés után győzelem párosban

30

2018-10-02 – Az ellenfél duplabrékkel vezetett az első szettben, majd 6:5-nél a szettért adogatott.

CHINA OPEN (8 285 274 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 2. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Alizé Cornet, Petra Martič (francia, horvát) 7:6 (7-3), 6:2

A mérkőzés 1 óra 21 percig tartott Pekingben.

Az 50 perces első játszma nyitó harmada egészen rosszul alakult a magyar-francia kettős számára. Cornet és Martič úgy vezetett 4:1-re, hogy 0-ra, majd 15-re nyerte el ellenfele adogatását. Közben pedig összesen három bréklabdát hárított a francia-horvát páros.

Szerencsére ezután jött a fordulat! Timi és Kiki Mladenovic alaposan feljavult, kétszer is 30-ra nyerte el Cornet és Martič szerváját (5:5). Ekkor a magyar-francia kettős újra elveszítette, ezúttal 30-ra az adogatását, így az ellenfél szervált a szettért. Az 1. helyen kiemelt páros fogadóként elhúzott 40-15-re, majd 40-40, azaz szettlabda után harcolta ki a rövidítést.

A tie-breakben Timi és Kristina Mladenovic megnyerte valamennyi adogatását, kétszer pedig elnyerte az ellenfél szerváját!

A második felvonás már simán alakult.

A magyar-francia kettős 1:1, majd 4:2 után is 40-re brékelt, közben pedig nem veszített labdamenetet adogatóként. Aztán az utolsó gémben 40-0 után Cornet és Martič fogadópontot ért el, de a következő meccslabda már lezárta a találkozót.

Timi és Kiki Mladenovic ellenfele a negyeddöntőben a 7. helyen kiemelt Lucie Hradecká és Jekatyerina Makarova lesz.

Az 1985. május 21.-én született cseh játékos 38. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 4. (2012. október 22.) volt. Karrierje során 22 WTA- és 34 ITF-versenyt nyert. Hradecká eddig 6 Grand Slam-versenyen volt döntős: 2-szer nyert (2011: Roland Garros, társ: Andrea Hlaváčková, 2013: US Open, társ: Andrea Hlaváčková).

Az 1988. június 7.-én született orosz játékos 4. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 1. (2018. június 11.) volt. Eddig 14 WTA- és 9 ITF-versenyt nyert. Makarova 7 döntős játszott párosban Grand Slam-versenyen: 3-szor nyert (2013: Roland Garros, társ: Jelena Vesznyina, 2014: US Open, társ: Jelena Vesznyina, 2017: Wimbledon, társ: Jelena Vesznyina).

Idén Cincinnatiben Hradecká és Makarova 4:6, 7:5, 10-6-ra nyert Timi és Kiki Mladenovic ellen a negyeddöntőben, majd tornagyőztes is lett. Aztán a US Open negyeddöntőjében Timi és Kiki Mladenovic győzött 7:6 (7-5), 6:2-re.