Peking: jól kezdődött a párosverseny

2019-10-02 – Timi és Kristina Mladenovic összesen hatszor nyerte el az ellenfél adogatását.

CHINA OPEN (8 285 274 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 2. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Peng Su-aj, Vang Ja-fan (kínai) 6:2, 6:1

A mérkőzés 58 percig tartott.

A végső sikerre is esélyesnek tartott párosok közül már a 2. fordulóban búcsúzott Pekingben az ezen a héten még világelső, idei wimbledoni bajnok cseh Barbora Strýcová és a tajvani Hszie Szu-vej, valamint a US Open-győztes belga Elisa Mertens és a fehérorosz Arina Szabalenka. Szerencsére a magyar-francia kettőst nem fenyegette az azonnali búcsú.

Timi és Kristina Mladenovic erőnyerőként „jutott túl” a nyitó fordulón, a második körben pedig hazai ellenfél állt a háló túloldalán. A 32 perces nyitó felvonás legelején mindkét páros elveszítette adogatását, 2:2 után viszont már esélye sem Pengnek és Vangnak.

Timi és Kiki Mladenovic az ötödik gémben 40-re, 4:2 után pedig 30-ra brékelt. A szett utolsó játékát 15-re nyerte a magyar-francia kettős.

A második szett még simábban alakult. A 2. helyen kiemelt páros adogatóként esélyt sem adott a két kínai játékosnak, 0:1 után pedig háromszor brékelt (30-ra, 40-re, majd 5:1 után 15-re).

Timi és Kiki Mladenovic ellenfele a negyeddöntőben Aojama Suko és Sibahara Ena lesz. A japán kettős szerdán az első szettet 1:5-ről, összesen nyolc játszmalabdáról nyerte 7:5-re a tajvani Csan-testvérek ellen, majd a második felvonást 6:4-re hozták.

Az 1987. december 19.-én született Aojama 36. helyen áll párosban a világranglistán, karrierje legjobbjaként 31. (2013. november 25.) volt. Eddig 9 WTA- és 30 ITF-versenyt nyert. Idei legjobbjaként tornagyőztes volt a szerb Alekszandra Krunics oldalán Rosmalenben (Hollandia, 250 000 dollár, fű). Hat évvel ezelőtt elődöntőt játszott Wimbledonban.

Az 1998. február 12.-én született Sibahara 70. helyen áll a világranglistán, ez pályafutása legjobbja. A japán játékos eddig 1 WTA125-ös és 7 ITF-versenyt nyert.