Siker Marrákesben: Timi top40-est győzött le!

2015-04-28 – Timi négy gémet veszített, magabiztosan legyőzte a világranglista 39. helyén álló Mona Barthelt a 250 000 dollár összdíjazású WTA-verseny első fordulójában!!!

A mérkőzés 73 percig tartott. A 21 éves magyar játékos következő ellenfele a brazil Teliana Pereira lesz.

GP DE SAR LA PRINCESSE LALLA MERYEM (250 000 DOLLÁR, SALAK), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea-Mona Barthel (német, 5.) 6:4, 6:0

„Nagyon jól ment a játék…A meccs eleje hasonlóan alakult, mint Charleston-ban. Kicsit izgultam is, hogy megint nem sikerült kihasználni a lehetőségeimet. Aztán beindult a szekér. Alapvonalról nagyon jól játszottam, jól ritörnöztem. Egyedül a szervám nem volt valami acélos, de nem baj. Délután még gyakorlom” – nyilatkozta Timi boldogan a marrákesi bravúr után.

Április 6-án a charlestoni nyitó körben Barthel 6:3, 6:3-ra nyert Timi ellen, de szerencsére ezúttal minden másként alakult!

A 49 perces első szettet brékkel kezdte a 21 éves magyar játékos: 40-re nyerte el ellenfele adogatását. Timi a negyedik esélyét használta a 11 perces. maratoni nyitó játékban! Barthel azonnal válaszolt, 30-ra nyerte el ellenfele szerváját, majd hozta a sajátját.

Ezután viszont már szinte csak Timi örülhetett! A negyedik gémben két bréklabdát hárított, majd 2:2 után 30-ra nyerte el az ötödik helyen kiemelt német játékos adogatását. Timi nagy csatában, 40-re nyerte saját szerváját, majd 5:4 után 30-ra hozta a szettet!

A második játszma már egyoldalúan alakult! Timi három alkalommal brékelte Barthelt. Saját adogatásait pedig magabiztosan nyerte a magyar játékos, esélyt sem adott ellenfelének!

Timi ellenfele a második fordulóban Teliana Pereira lesz.

A 26 éves braziljátékos 81. a világranglistán, ez karrierje eddigi legjobbja. Pályafutása során 1WTA- és 22 ITF-versenyt nyert egyesben. Idén elődöntős volt Campinasban (Brazília, 25 000 dollár, salak), majd jöttek a még nagyobb sikerek. Április elején megnyerte a medellini (Kolumbia, 50 000 dollár, salak), majd szettveszteség nélkül, három top80-as játékos legyőzve Bogotában (Kolumbia, 250 000 dollár, salak) is veretlen maradt. A marrákesi első fordulóban 6:3, 6:2-re nyert a világranglistán 50. Kaia Kanepi ellen.