Nottingham: újabb győzelem párosban

2021-06-17 – Timi egyesben búcsúzott a 2. fordulóban.

NOTTINGHAM TROPHY (100 000 DOLLÁR + VENDÉGLÁTÁS, FŰ), PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ:
Babos Tímea, Arina Rodionova (magyar, ausztrál, 1.)-Jamie Loeb, Christina McHale (amerikai) 6:0, 6:2

A mérkőzés 54 percig tartott.

A magyar-ausztrál kettős szinte végig jobb volt ellenfelénél, magabiztosan nyert második mérkőzésén.

A 24 perces első játszma nyitányaként Timi és társa 40-re brékelt, majd a harmadik gémben csak labdamenetet veszített fogadóként. Ezt követően az 1. helyen kiemelt kettős 30-40-ről hozta adogatását, majd újra elnyerte ellenfele gémjét, újfent 40-re.

A hatodik játékban csak egy labdamenetet nyert az amerikai kettős.

A második szett elején Timi és Rodionova kétszer brékelt 40-re, közben 0-ra elveszítette az adogatását. A magyar-ausztrál kettős 5:2-ig megőrizte az előnyt, majd fogadóként 15-re zárta le a negyeddöntőt.

Timi és Arina Rodionova következő ellenfele a 4. helyen kiemelt román Monica Niculescu (WTA-51.) és Elena-Gabriela Ruse (WTA-201.) lesz.

NOTTINGHAM TROPHY (100 000 DOLLÁR + VENDÉGLÁTÁS, FŰ), EGYES, 2. FORDULÓ:
Emma Raducanu (brit)-Babos Tímea (8.) 6:3, 6:3

A mérkőzés 1 óra 14 percig tartott.

A 18 éves hazai játékos a nyitó körben két szettben múlta felül a világranglistán 149. ausztrál Storm Sanderst és ezúttal is meglepetést okozott.

A 37 perces első szettben Raducanu 1:1 után 40-30-ról nyerte el ellenfele adogatását, majd rendkívül eredményesen szervált, alig veszített labdamenetet. Aztán 5:3-nál Timi 40-15-re is vezetett, de nem tudta megőrizni a gémet.

A második felvonásban Raducanu kétszer, Timi egyszer brékelt, ez pedig döntőnek bizonyult. Ezt követően ugyanis a brit játékos már hozta adogatásait, pedig volt esély a fordításra. Raducanu az 5. gémben egy, majd 4:2 után három (0-40 is volt az állás) bréklabdát hárított.