Névnapi győzelem Rabatban

2017-05-03 – Timi és Andrea Hlaváčková összesen öt játékot veszített a negyeddöntőben.

GP DE SAR LA PRINCESSE LALLA MERYEM (250 000 DOLLÁR, SALAK), PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Babos Tímea, Andrea Hlaváčková (magyar, cseh, 1.)-Laura Pigossi, Nadia Podoroska (brazil, argentin) 6:3, 6:2

A mérkőzés 1 óra 7 percig tartott Rabatban.

Győzelemmel ünnepelte névnapját Timi, aki második meccsét játszotta Andrea Hlaváčková oldalán. A magyar-cseh kettős egyre jobban halad az összeszokás útján, a negyeddöntőben nem adott esélyt ellenfelének.

A brazil-argentin páros derekasan küzdött, időnként meg is lepte ellenfelét. De a 36 perces első szett csak az elején alakult szorosan. Timi a második gémben 30-40-ről nyerte adogatását, majd az 1. helyen kiemelt kettős élt az ellenfél hibáival. A magyar-cseh kettős 40-re, majd 30-ra brékelt, elhúzott 5:2-re.

Hlaváčková ekkor 40-15-ről veszítette el az adogatását, majd jött egy brék 15-re. Timi rötéje zárta le az első felvonást.

A második szett még simábban alakult. Timi és társa 0-ra, majd 40-re brékelt. A magyar-cseh kettős ezután picit kiengedett, az ellenfél ismét elnyerte Hlaváčková adogatását. 5:2 után viszont Timi és cseh társa ismét jobban összpontosított, 0-ra nyerte el ellenfele szerváját, ezzel lezárta a negyeddöntőt a marokkói WTA-versenyen.

A magyar-cseh kettős ellenfele az elődöntőben Daria Gavrilova és Alekszandra Krunics lesz.

Az orosz születésű, 2015 óta ausztrál színekben szereplő, 1994. március 5.-én született Gavrilova 66. helyen áll párosban a világranglistán, karrierje legjobbjaként 65. (2017. április 3.) volt. Eddig 1 WTA- és 2 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban. Idei legjobb eredményét Szentpéterváron (Oroszország, 710 900 dollár, fedett pálya, társ: Kristina Mladenovic) érte el, elődöntős volt.

Az 1993. március 15.-én született Alekszandra Krunics 52. helyen áll párosban a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 43. (2017. április 24.) volt. Eddig 2 WTA- és 6 ITF-versenyt nyert. Idei legjobb eredményeként elődöntős volt Budapesten (250 000 dollár, fedett pálya, társ: Nina Stojanovic).