Nehéz meccs és győzelem Miamiban

2015-03-23- Timi nagy csata után, két játszmában nyert Onsz Dzsabúr ellen a selejtező első fordulójában a Miamiban zajló, 5 381 235 dolláros WTA-versenyen.

A mérkőzés 1 óra 23 percig tartott. A 21 éves magyar játékos ellenfele a főtáblára jutásért Lucie Hradecka lesz.

MIAMI OPEN (5 381 235 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (8.)-Onsz Dzsabúr (tunéziai) 7:5, 6:3

Nehéz mérkőzésen nyert Timi, miután a legfontosabb pillanatokban jobb volt ellenfelénél.

A 20 éves Dzsabúr ugyan a 2015-ös szezonban még nem ért el egyesben igazán nagy sikert, de Indian Wellsben a selejtezőben kétszer nyert, majd a főtáblán simán legyőzte a világranglistán 51. Kaia Kanepit. Utána pedig a korábbi világelső Caroline Wozniacki ellen is szépen helytállt (7:6, 6:4). Így a 130. helyről a 118.-ra lépett előre a világranglistán.

Miamiban a 47 perces első szett elején Timi fantasztikusan küzdött, 1:1 után összesen 7 (!!!) bréklabdát hárított a harmadik gémben. A magyar játékos ezután már magabiztosan nyerte adogatásait, de fogadóként sokáig esélye sem volt. Dzsabúr 5:5-ig mindössze két labdamenetet veszített szervái mögött.

Timi aztán nagyon jó pillanatban, 6:5-nél jutott brék- és szettlabdához és 30-ra el is nyerte ellenfele szerváját!

A második játszma elején a magyar játékos 15-re brékelt, de 2:0 után nem tudta hozta szerváját. Timi 3:3-nál két bréklabdát hárított, ez pedig sorsdöntőnek bizonyult! A következő gémben ugyanis 15-re nyerte el ismét Dzsabúr adogatását, majd 15-re kis szerválta a mérkőzést.

Timi következő ellenfele a világranglistán 111. Lucie Hradecka lesz. A 29 éves cseh játékos karrierje legjobbjaként 41. (2011. június 6.) volt. A női párosban kétszeres (2011: Roland Garros, 2013: US Open), vegyespárosban egyszeres (2013: Roland Garros) Grand Slam-győztes Hradecka egyesben 19 ITF-versenyt nyert. Hatszor volt döntős WTA-tornán, de egyszer sem sikerült diadalmaskodnia.

A 2015-ös szezonban Hradecka már nyert Szvetlana Kuznyecova (Auckland, 1. forduló), valamint Ana Ivanovics (Australian Open, 1. forduló) ellen is. Mindkét versenyen a selejtezőből került a főtáblára, mindkét alkalommal Julia Görges búcsúztatta. Indian Wellsben szintén sikeresen menetelt a selejtezőben, majd a főtáblán nyert Jana Cepelova (6:3, 6:1) ellen, majd vereséget szenvedett Eugenie Bouchardtól (6:2, 6:2).