Nehéz meccs és győzelem a kvaliban

2016-08-15 – A sok esőszünet miatt órákat csúszott a kezdés Cincinnatiben. Timi végül főtáblás lett.

WESTERN & SOUTHERN OPEN (2 804 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
Babos Tímea (3.)-Jennifer Brady (amerikai) 7:6 (7-4), 5:7, 6:3

A mérkőzés 2 óra 33 percig tartott.

Rengeteg türelemre volt szüksége a játékosoknak a selejtező második napján. A műsor órákat csúszott az esőszünetek miatt. Előfordult, hogy egy-egy kényszerpihenő után már a játék folytatására készülődtek a teniszezők, amikor ismét félbe kellett szakítani a programot.

Timi és Jennifer Brady mérkőzése helyi idő szerint késő este kezdődött és nem sokkal éjfél után fejeződött be Cincinnatiben…

A 61 perces első szettet jól kezdte a magyar játékos, de 4:1 után nem tudta megőrizni előnyét. Sőt! Brady sorozatban négy játékot nyert, kétszer brékelt, adogatott a szettért. Timi azonban 30-ra elnyerte ellenfele szerváját, majd pár perccel később jöhetett a tie-break. A rövidítésben 5-4-ig tökéletesen adogatott mindkét játékos, de ekkor megingott Brady. Timi két fogadópontot nyert és lezárta a fordulatos nyitó felvonást.

Az 53 perces második szett is érdekes forgatókönyvet hozott. A magyar játékos 1:0-ra és 4:3-ra is brékelőnnyel vezetett, de ellenfele mindkétszer azonnal egyenlített. Brady 6:5 után pedig brékelt 15-re, így befejezte a játszmát…

A döntő szett nagyon simán alakult, egészen a végkifejletig. Timi ekkor jól adogatott és fogadott, 0:1 után sorozatban öt gémet nyert. A magyar játékos 30-ra és 40-re brékelt, majd 5:2 után a továbbjutásért adogatott. Timi már 40-15-re is vezetett, ellenfele azonban elnyerte adogatását. A következő játékban Timi fogadóként elhúzott 40-0-ra, de ekkor sem tudta befejezni a meccset…Brady eljutott a gémlabdáig, de szerencsére Timi végül fordított, a hatodik mérkőzéslabdát már értékesítette.

A 23 éves magyar játékos ellenfele a főtáblán Louisa Chirico lesz. A 20 éves amerikai játékos 82. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 69. (2016. július 18.) volt. Eddig 3 ITF-versenyt nyert egyesben. Idei legjobb eredményeként a selejtezőből egészen a főtábla elődöntőjéig jutott a 4 942 700 dollár összdíjazású Mutua Madrid Openen!

Hétfőn kiderült, hogy Timi és Jaroszlava Svedova 3. helyen kiemelt párosa a második fordulóban az Anabel Medina Garrigues-Arantxa Parra Santonja duó ellen lép pályára a második fordulóban.

Medina Garrigues és Parra Santonja egyformán 34. párosban a világranglistán.

Medina Garrigues (34 éves) karrierje legjobbjaként 3. (2008. november 10.) volt, eddig 28 WTA- és 3 ITF-versenyt nyert. 2008-ban és 2009-ben bajnok volt női párosban a Roland Garroson.

Parra Santonja (33) pályafutása legjobbjaként 22. (2012. április 2.) volt, eddig 11 WTA- és 9 ITF-tornán maradt veretlen.

A spanyol kettős idén Acapulcóban, Monterreyben és Strasbourgban is megnyerte a 250 000 dolláros WTA-versenyt párosban.

Idén Eastbourne-ben Timi és Svedova 6:1, 6:2-re nyert a spanyol kettős ellen.