Nehéz kezdés után biztos győzelem párosban

2015-04-07 – Timi és Anna-Lena Grönefeld az első szettben 1:4-ről fordított, végül két játszmában győzött a Begu-Parra Santonja duó ellen.

A mérkőzés 66 percig tartott. Huszonnégy órával később kiderült: a 4. helyen kiemelt magyar-német duó ellenfele a Marina Erakovic-Andrea Petkovic (új-zélandi, német) kettős lesz a negyeddöntőben.

FAMILY CIRCLE CUP (731 000 DOLLÁR, SALAK), PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Anna-Lena Grönefeld (magyar, német, 4.) – Irina-Camelia Begu, Arantxa Parra Santonja (román, spanyol) 6:4, 6:2

Timi a tavalyi, oly emlékezetes wimbledoni Grand Slam-verseny óta mindig Kristina Mladenoviccsal szerepelt női párosban, de erre most nem volt lehetőség. A francia játékos ugyanis ezen a héten Katowicében szerepel, így Timi „új”társsal, a vegyespárosban kétszeres Grand Slam-győztes Anna-Lena Grönefelddel indult Charlestonban.

A 37 perces nyitó játszma első felében még Begu és Parra Santonja nyerte a legfontosabb labdameneteket. A román-spanyol kettős a negyedik gémben 40-30 után nyerte el ellenfele adogatását, majd 30-40 után nyerte saját szerváját.

Timi és társa aztán 1:4 után átvette az irányítást! A hetedik játékban a magyar-német kettős 30-ra brékelte Parra Santonját, majd 40-15-ről is el tudta nyerni Begiu szerváját. A negyedik helyen kiemelt páros 5:4 után 30-40-ről hozta szerváját, így a szettet is.

A második játszma szerencsére már sokkal simább volt! Timi és Grönefeld 0-ra brékelt, majd 30-40-ről hozta saját adogatását (2:0). Ezután Begu és Parra Santonja nem is jutott el bréklabdáig, a mérkőzés pedig 4:2 után eldőlt.

Timi és Grönefeld a hetedik gémben brékelt 30-ra, majd 5:2 után 30-ra hozta szerváját. A magyar-német duó a harmadik meccslabdát használta ki.

Timi és Anna-Lena Grönefeld a negyeddöntőben a Marina Erakovic-Andrea Petkovic (új-zélandi, német) párossal találkozik.

A 27 éves Erakovic 41. jelenleg a világranglistán, párosban. Karrierje legjobbjaként 25. (2013. június 24.) volt. Eddig 8 WTA- és 6 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban.Idén Aucklandben (Ausztrália, 250 000 dollár, kemény pálya, társ: Monica Puig) és Dohában (Katar, 731 000 dollár, kemény pálya, társ: Gabriela Dabrowski) volt negyeddöntős. Wimbledonban (2011) elő-, míg a Roland Garroson (2013, 2014) és a US Openen (2008) negyeddöntőbe jutott.

A szintén 27 éves Petkovic 54. párosban a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 46. (2014. július 14.) volt. Eddig 3 ITF-tornán maradt veretlen ebben a műfajban. Tavaly Wimbledonban a legjobb négyig menetelt Magdalena Rybarikovával: a legjobb négy között Timi és Kristina Mladenovic 6:1, 6:3-ra nyert. A múlt héten negyeddöntős volt Indian Wellsben (Egyesült Államok, 5 381 235 dollár, kemény pálya, társ: Sabine Lisicki).