Nehéz első szett után győzelem párosban

2015-02-17 – Timi és Kristina Mladenovic két szettben nyert a Darija Jurak-Okszana Kalasnyikova kettős ellen a párostorna első fordulójában a 2 513 000 dollár összdíjazású WTA-versenyen.

A mérkőzés 1 óra 15 percig tartott. A 8. helyen kiemelt magyar-francia duó következő ellenfele Fatma al-Nabani és Mona Barthel lesz.

DUBAI DUTY FREE TENNIS CHAMPIONSHIPS (2 513 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 8.)-Darija Jurak, Okszana Kalasnyikova (horvát, grúz) 7:6 (7-2), 6:2

A párosspecialista Jurak és Kalasnyikova alaposan „ráijesztett” a 8. helyen kiemelt magyar-francia kettősre a 45 perces első szettben. A horvát-grúz duó háromszor (1:0, 4:3, 6:5) került brékelőnybe, úgy tűnt, a harmadik bravúr el is dönti ezt a felvonást.

A 12. gémben Jurak és Klasnyikova már 40-15-re is vezetett, de ekkor jött két kettőshiba. Majd 40-40 után Timi és Mladenovic kihasználta a bréklabdát (ami a 3. szettlabda is volt egyben), majd a rövidítés már simán alakult. A magyar-francia kettős ugyan gyorsan elveszítette a korai minibréket, de 2-2 után labdamenetet sem veszített.

A második szettben már sokkal pontosabban játszott Timi és Mladenovic!

A tavaly Wimbledonban is döntős kettős gyorsan elhúzott 5:1-re (két brékkel), majd fogadóként három meccslabdához jutott. Az ellenfél ekkor még fordított, de 5:2 után Timi labdamenetet sem veszített adogatóként.

A magyar-francia páros következő ellenfele Fatma al-Nabani és Mona Barthel lesz.

A 23 éves ománi játékos 357. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 238. (2014. április 28.) volt. Pályafutása során 5 ITF-versenyt nyert párosban.

A 24 éves Barthel 108. helyen áll a világranglistán ebben a műfajban, pályafutása legjobbjaként 76. (2014. március 17.) volt. Eddig 1 WTA- és 1 ITF-versenyt nyert párosban.