Nagyszombat: sima győzelem egyesben és párosban

2019-05-15 – Timi összesen hétszer nyerte el ellenfele adogatását, majd Tereza Mihalikova oldalán is magabiztosan nyert.

EMPIRE SLOVAK OPEN 2019 (100 000 DOLLÁR, SALAK), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea-Lenka Stara (szlovák) 6:0, 6:2

A mérkőzés 51 percig tartott Nagyszombatban.

EMPIRE SLOVAK OPEN 2019 (100 000 DOLLÁR, SALAK), PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Tereza Mihalikova (magyar, szlovák)-Bondár Anna, Udvardy Panna 6:2, 6:2

A mérkőzés 62 percig tartott.

Timi szabadkártyával szerepel a szlovákiai versenyen, első ellenfele szintén ezzel a lehetőséggel élhetett. Különösebb izgalmakat nem tartogatott a mérkőzés, hatalmas volt a tudáskülönbség.

A 20 perces első szett elején Timi 30-ra nyerte el ellenfele adogatását, majd bréklabdáról hozta a sajátját. A harmadik gémben a magyar játékos nem veszített labdamenetet fogadóként, majd 4:0 után 15-re brékelt. Az utolsó gémben Lenka Stara egy labdamenetet nyert.

A második szett első része meglepően alakult. Timi kétszer brékelt 30-ra, de először 40-re, majd 30-ra el is veszítette az adogatását. Aztán 2:2 után a magyar játékos gémenként egy labdamenetet “hagyott” Starának, nagyon simán jutott a 16 közé.

Timi következő ellenfele Laura Siegemund lesz.

Az 1988. március 4.-én született német játékos 105. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 27. (2016. augusztus 29.) volt. Siegemund eddig 2 WTA Tour- és 12 ITF-versenyt nyert egyesben. A 2016-os riói Olimpián negyeddöntős volt.

Timi még nem találkozott egyesben a német játékossal.

Párosban a magyar játékos és Tereza Mihalikova (WTA-páros: 221.) nagyon simán múlta felül Bondár Annát (WTA-páros: 277.) és Udvardy Pannát (WTA-páros: 344.). Timi és társa mindkét szettben kétszer brékelt, kétszer nyerte adogatását 40-re.