Nagy csatában nyert Mladenovic

2018-10-11 – (Fotó: Zádor Péter/MTSZ) A harmadik szettben 5:5 után dőlt el a mérkőzés.

UPPER AUSTRIA LADIES LINZ (250 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), EGYES, 2. FORDULÓ
Kristina Mladenovic (francia)-Babos Tímea 6:4, 4:6, 7:5

A mérkőzés 2 óra 42 percig tartott Linzben.

A 40 perces első játszmában Mladenovic 40-re nyerte fogadóként az első gémet, majd Timi 1:2 után 15-re brékelt. Ezután újra a francia játékos volt a jobb ellenfele adogatásánál, majd hamarosan Timi újra egyenlített (4:4).

Sajnos a következő két gémet újra Mladenovic nyerte, fogadóként 40-re, majd adogatóként 0-ra.

A 63 perces második játszmában Timi 2:1 után 30-ra nyerte el az állandó párostárs adogatását, majd 4:2 után jött egy elképesztően szoros és kemény gém. Mladenovic fogadóként 40-0-ra is vezetett, majd összesen hat bréklabdája volt. De Timi megvédte adogatását! A következő játékban Mladenovic szettlabdát hárított, majd úgy brékelt, hogy 40-15 is volt az állás.

Timi a következő játékban javított, kihasználta harmadik esélyét, lezárta a második felvonást.

A döntő szettben Mladenovic brékkel kezdett, de hamarosan már 2:2 volt az állás. Sajnos 3:3 után Timi nagy esélyt szalasztott el, 40-0-ról veszítette el a szerváját. Ezt sikerült még kijavítania, amikor 5:4 után meccslabdáról brékelt. Sajnos a következő gémet a francia játékos nyerte fogadóként, 30-ra, majd 0-ra ki is szerválta a meccset.