Nagy csata után vereség egyesben a döntőben

2016-08-05 – A 3. helyen kiemelt Irina-Camelia Begu brékhátrányból fordított a harmadik játszmában.

BRASIL TENNIS CUP (250 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, DÖNTŐ
Irina-Camelia Begu (román, 3.)-Babos Tímea (6.) 2:6, 6:4, 6:3

BRASIL TENNIS CUP 2016 -KÉPEK A DÖNTŐ NAPJÁRÓL (KATTINTS IDE!)

„Érzelmileg ez egy nehéz döntő volt. Főleg amiatt, mert úgy éreztem, a mérkőzés már kézben van, aztán csak a végén vettem észre, hogy mégis elveszítettem. Természetesen egy nagyon jó játékos volt az ellenfelem, a végsőkig harcolt. De úgy éreztem, én játszottam jobban, nagyon-nagyon sok lehetőségem volt. Természetesen szomorú vagyok, hogy elveszítettem a döntőt” értékelt Timi a WTA Tennis honlapján.

A finálé 2 óra 9 percig tartott.

Timi harmadszor játszott döntőt a WTA Touron: 2012-ben Monterreyben győzött, tavaly Marrákesben pedig nagy csatában veszített az utolsó mérkőzésen. A 2015-ös szezon végén pedig megnyerte a WTA-125-ös sorozat tajvani állomását.

A 23 éves magyar játékos remekül kezdte a döntőt Florianopolisban! A 32 perces első szett elején, a második gémben 40-re nyerte el a sokkal tapasztaltabb román ellenfél adogatását, majd 3:0-ra is vezetett. Timi jól adogatott és fogadott, majd 5:2 után 15-re brékelt. Így le is zárta a nyitó szettet.

Sajnos az 50 perces második játszma elején jött a fordulat. Begu ráérzett a fogadásokra, kétszer brékelt és 3:1-re is vezetett. Timi azonban hamarosan egyenlített, majd vezetett 4:3-ra.

De a 3. helyen kiemelt román játékos 4:4 után ismét brékelt, majd 5:4 után 30-ra nyerte az adogatását.

A döntő szett elején Timi volt a jobb. Gyorsan elnyerte ellenfele szerváját, majd 2:0 után 40-0-ra vezetett. De sajnos nem tudta lezárni az adogatását, Begu pedig brékelt, majd egyenlített 2:2-re. Mindkét játékoson látszott a fáradtság, de mindketten keményen küzdöttek a végső sikerért.

Timi ezúttal is mindent megtett, de 3:3 után ismét elveszítette a szerváját 40-0-ról. Sajnos ez már végzetesnek bizonyult, Begu ugyanis 5:3 után újra brékelt.