Nagy csata és vereség Montrealban

2014-08-06 – Timi és Kristina Mladenovic három szettben vereséget szenvedett a Krajicek – Zahlavova-Strycova kettőstől a montreali Rogers Cup első fordulójában.

A mérkőzés 1 óra 21 percig tartott.

ROGERS CUP (2 440 070 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 1. FORDULÓ
Michaella Krajicek, Barbora Zahlavova-Strycova (holland, cseh)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 7.) 6:4, 3:6, 10-6

A 35 perces első játszmát Timi és Mladenovic kezdte jobban, de 2:2 után az ellenfél brékelt 30-ra. A Wimbledonban döntős magyar-francia páros ezután még egyenlített, de utána Krajicek és Zahlavova-Strycova 5:3-ra elhúzott.

Timi és párja még szépített, de a holland-cseh duó ezután 15-re kiszerválta a játszmát.

A 34 perces második szettben a magyar-francia duó a negyedik gémben brékelt és az előnyt meg is őrizte! A végén Timi és Mladenovic a második szettlabdát értékesítette 5:3-nál.

A mindent eldöntő rövidítésben a magyar-francia kettős már 6-2-re is vezetett, úgy tűnt, sikerül a továbbjutás kiharcolása. De sajnos nem így történt…Krajicek és Zahlavova-Strycova sorozatban 8 (!!!) labdamenetet nyert, így elbúcsúztatta a 7. helyen kiemelt duót.