Moszkva: sikeres negyeddöntő párosban

2019-10-16 – Az 1. helyen kiemelt kettős három játszmalabdát hárított a második szettben.

KREMLIN CUP (1 032 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Nagyija Kicsenok, Raluca Olaru (ukrán, román) 6:3, 7:6 (10-8)

A mérkőzés 1 óra 44 percig tartott az orosz fővárosban.

Fordulatosan alakult a moszkvai negyeddöntőbe, szerencsére a végén a magyar-francia kettős örülhetett.

A 36 perces első játszma legelején az ukrán-román páros 2., míg Timi és Kiki Mladenovic egy bréklabdát hárított. Ezután az 1. helyen kiemelt 4:2-re elhúzott, 30-ra, majd 15-re nyerte el ellenfele adogatását. Közben 15-re el is veszítette saját játékát.

Timi és francia társa 5:3 után 30-ra brékelt, ezzel lezárta a nyitó felvonást.

A második szett még izgalmasabban alakult!

Az 1. helyen kiemelt kettős 4:3 után 40-re brékelt, de utána 30-ra elveszítette adogatását. Néhány perccel később Kicsenok és Olaru a 12. gémben 30-40-ről, két mérkőzéslabdáról mentette meg saját szerváját.

A tie-break elején az ukrán-román páros 3-0-ra is vezetett, majd 6-5nél szettlabdához jutott. Ezt hárította Timi és Kristina Mladenovic, majd még két alkalommal nyert labdamenetet az ellenfél játszmalabdájánál.

Aztán 8-8 után a magyar-francia kettős megnyerte adogatását, utána pedig fogadóként be is fejezte a negyeddöntőt.

Timi és Kiki Mladenovic következő ellenfele a 3. helyen kiemelt Kirsten Flipkens és Bethanie Mattek-Sands lesz.

Az 1986. január 10.-én született belga játékos 25. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 23. (2019. július 1.) volt. Flipkens eddig 5 WTA Tour- és 2 ITF-versenyt nyert párosban. Idén negyeddöntős volt a Roland Garroson.

Az 1985. március 23.-án született amerikai játékos 27. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 1. (2017. január 9.) volt. Mattek-Sands eddig 27 WTA Tour- és 3 ITF-versenyt nyert párosban. 2015-ben az Australian Openen és a Roland Garroson, 2016-ban a US Openen, 2017-ben pedig újra az Australian Openen és a Roland Garroson volt bajnok, mindig Lucie Šafářová oldalán.