2018-04-04 – A magyar játékos összesen háromszor brékelt.

ABIERTO GNP SEGUROS (250 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (4.)-Marie Bouzková (cseh) 6:3, 6:4

A mérkőzés 1 óra 36 percig tartott Monterreyben.

„Nem volt egyszerű ez a mérkőzés: a késői kezdés és az esőszünetek miatt is. Az ellenfél pedig ismeretlen volt számomra. De nem az első körben kell a legjobban játszani. Itt a továbbjutás és a két a két szettes győzelem a legfontosabb. Vannak pozitív oldalai a játékomnak és nyilván olyan részei is, amelyeken változtathatok és javíthatok. De ez a jó a teniszben, hogy mindig lehet javítani. Ott a következő kör, amelyben javítani tudok. Egyébként nagyon élveztem a játékot és a közönség által teremtett hangulatot! Nagyon sokan voltak kint, nagyon szurkolnak Nekem itt Monterreyben. Ez öröm, szeretek itt játszani! Jó volt ismét a centerpályán szerepelni” – nyilatkozta Timi.

A reméltnél hosszabb volt Timi első meccse Mexikóban, de ez az időjárásnak volt „köszönhető”.

A 48 perces első játszmában ugyanis 3:2 után jött egy esőszünet. Addig nem történt rendkívüli esemény, a folytatás viszont már másként alakult.

Bouzková a hatodik gémben 15-40-ről mentette meg az adogatását, de ezzel csak elodázni tudta a bréket. Timi a nyolcadik gémben fogadóként vezetett 40-0-ra, majd a negyedik esélyét ki is használta. A magyar játékos 40-re nyerte el ellenfele szerváját, majd a következő gémet 15-re nyerte.

A második felvonás elején Bouzková két, Timi pedig egy bréklabdát hárított. Ezután 3:3-ig együtt haladt a két játékos, majd jött három olyan gém, amelyben a fogadó volt a pontosabb.

Timi 15-re brékelt, majd 40-re veszítette el a szerváját. 4:4 után fogadóként csak két labdamenetet veszített, végül második meccslabdáját értékesítette, 15-re hozta az adogatását.

Timi következő ellenfele Naomi Broady lesz Monterreyben.

Az 1990. február 28.-án született brit játékos 136. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 76. (2016. március 7.) volt. Eddig 9 ITF-versenyt nyert egyesben.

Timi eddig ötször találkozott Broadyval: 2009-ben Edinburghben (salak) a döntőben 6:4, 6:7, 7:6-ra, majd 2011-ben Pozsonyban (salak) 5:7, 7:6, 7:6-ra nyert. Három évvel ezelőtt Wimbledonban (fű) a brit játékos győzött 2:6, 7:6, 6:0-ra. 2017-ben a monterreyi 2. fordulóban Timi nyert 6:3, 6:2-re. Tavaly ősszel Quebec Cityben 6:2, 5:7, 6:2-re győzött a magyar játékos.