Mladenovic lesz Timi állandó társa párosban

2014-06-13 – A június 23-án kezdődő wimbledoni Grand Slam-versenytől Kristina Mladenovic lesz Timi állandó társa női párosban.

A magyar és a francia játékos játékos már juniorként is többször szerepelt egymás oldalán, idén februárban pedig döntős volt Párizsban.

„Nagy előrelépésnek tartom azt, hogy állandó partnerem lesz végre párosban. Nem volt könnyű hétről-hétre új partnerrel játszani. Az összeszokottság fél siker lehet, hiszen nem mindegy, hogy fontos pontoknál mekkora a harmónia a párosban. Egyébként is jók voltunk juniorban Kikivel. Idén játszottunk döntőt egy Premier-versenyen, úgyhogy izgatottan várom a közös versenyeket!” – nyilatkozta a 21 éves magyar játékos.

Timi és Mladenovic már ezen a héten Birminghamben is együtt indult, az első fordulóban hatalmas csatában, 5:7, 7:6 (7-3), 12-10-re kapott ki a 2. helyen kiemelt Ashleigh Barty-Casey Dellacqua duótól.

A jövő héten Eastbourne-ben a friss Roland Garros-győztes, világelső Hszie Szu-vej lesz a magyar játékos társa. Két évvel ezelőtt ez a kettős megnyerte a birminghami tornát, a döntőben az akkor világelső Liezel Huber-Lisa Raymond kettőst múlta felül 7:5, 6:7, 10-8-ra!

A tervek szerint Timi a wimbledoni Grand Slam-versenyen is szerepel majd vegyespárosban. Újra Eric Butorac lehet a társa, akivel nemrég elődöntős volt a Roland Garroson.

A 21 éves magyar játékos jelenleg 33. helyen áll párosban a világranglistán. Pályafutása legjobbjaként 26. volt idén február 3-án.

Karrierje során 8 WTA-tornát nyert párosban, szinte valamennyi alkalommal más társ oldalán: 2012-ben Birminghamben a tajvani Hszie Szu-vej, 2013-ban Bogotában és Marrákesben a luxemburgi Mandy Minella, Monterreyben a japán Date-Krumm Kimiko, Szucsouban a holland Michaella Krajicek, Taskentben a kazah Jaroszlava Svedova, 2014-ben Sydneyben a cseh Lucie Safarova, míg Kuala Lumpurban a tajvani Csan Hao-csing volt a partnere.

Timi az idei szezonban döntős volt még Párizsban és Monterreyben is. A francia fővárosban Mladenovic, míg Mexikóban a fehérorosz Olga Govorcova oldalán. Az eddigi két Grand Slam-versenyen a horvát Petra Martic (Australian Open: 3. forduló) és az amerikai Varvara Lepchenko (Roland Garros: 1. forduló) volt a társa. A párizsi salakos tornán a magyar játékos elődöntős volt vegyespárosban az amerikai Eric Butorac oldalán.

Timi leendő állandó társa, a francia színekben versenyző, szerb származású Kristina Mladenovic volt már 13. (2013. július 15.) párosban a világranglistán, jelenleg a 27. helyen áll. 9 WTA-tornát nyert ebben a műfajban, további négy alkalommal volt döntős. Tavaly Wimbledonban és idén az Australian Openen a kanadai Daniel Nestor oldalán diadalmaskodott vegyespárosban.

Mladenovic az idei szezonban tornagyőztes volt Acapulcóban (társ: Galina Voszkobojeva), míg Brisbane-ben (társ: Galina Voszkobojeva) és Párizsban (társ: BABOS TÍMEA) a döntőig jutott.

Timi már a juniorok között is többször játszott együtt Mladenoviccsal, közösen nyertek 2008-ban és 2009-ben Oszakában (Osaka Mayor’s Cup – World Super Junior Tennis Championships). Öt évvel ezelőtt a magyar-francia duó negyeddöntős volt az Orange Bowlon.