Miami: vereség egyesben

2019-03-20 – Timi mindkét szettben visszajött a korai brékhátrányok után, de a végjátékokban újra Kanepi volt a jobb.

MIAMI OPEN (9 035 428 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
Kaia Kanepi (észt, 7.)-Babos Tímea (23.) 6:3, 6:4

A mérkőzés 1 óra 15 percig tartott.

Kanepi kiválóan kezdte a mérkőzés, 12 perc alatt jutott 4:0-s előnyhöz. Az észt játékos a nyitó gémben 30-ra brékelte ellenfelét, majd 2:0 után csak egy labdamenetet veszített fogadóként. Kanepi közben 0-ra, majd 15-re nyerte saját adogatását.

Timi az ötödik gémben 0-ra hozta a szerváját, majd 5:2 után 40-re nyerte el Kanepi játékát. Sajnos a rutinos észt játékos azonnal brékkel válaszolt, így lezárult a nyitó felvonás.

Sajnos a folytatás sem alakult jobban…Kanepi 2:1 után nagy csatában, a harmadik esélyét kihasználva nyerte el Timi adogatását. Ezután az észt játékos 15-re nyerte szerváját, elhúzott 4:1-re. A következő percekben Timi volt a jobb, 0-ra hozta az adogatását, majd 15-re nyerte el ellenfele szerváját.

Kanepi ezután fogadóként 40-0-ra is vezetett, majd egy negyedik bréklabdához is eljutott. A magyar játékos nagyot küzdött és végül meg is nyerte a játékot. Sajnos a következő két játékban Kanepi csak 2-2 labdamenetet nyert, 5:4 után 30-ra brékelt, így feljutott a Miami Open főtáblájára.

Timi párosban a francia Kristina Mladenovic oldalán a verseny 2. kiemeltje: a nyitó körben a német Julia Görges és a román Simona Halep az ellenfél.