2018-03-21 – (Fotó: FILA) Timi nagyszerűen összpontosított a legfontosabb pillanatokban.

MIAMI OPEN (8 648 508 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea-Mona Barthel (német) 7:6 (7-5), 6:3

A mérkőzés 1 óra 35 percig tartott Miamiban.

„Nagyon örülök, hogy sikerült legyőznöm Barthelt a budapesti mérkőzés után! Nagy meccs volt, az első szettben rengeteg bréklabdája és három játszmalabdája volt. De végig küzdöttem, nyugodt maradtam. Ez rendkívül fontos volt a mostani körülményeket tekintve is. Nagyon elhúzódtak a mérkőzések, hiszen azt gondoltam, hogy helyi idő szerint délután 2-kor kezdődik majd a meccsem, ehhez képest este 7-kor kerültem pályára. Nagyon-nagy szél is volt, nem volt könnyű játszani. Ráadásul kellemetlen ellenfelem volt, akitől ráadásul legutóbb kikaptam. Boldog vagyok, hogy sikerült nyerni! Most jegelek, levezetek. Tényleg örülök a mai meccsnek és a jó kezdésnek Miamiban” – nyilatkozta Timi.

Februárban Barthel jó játékkal nyert nagy csatában Timi ellen a budapesti WTA-versenyen és ezúttal is keményen küzdött.

A német játékos főként a 60 perces első szettben volt veszélyes Miamiban, de nem tudta megtörni ellenfelét. Timi kiválóan harcolt, nagyon nehéz helyzetekben sem veszítette el a hitét és ez sikert hozott! A negyedik gémben a magyar játékos 0-40-ről nyerte adogatását, majd 4:5-nél ugyanezt tette! Közben a hetedik játékban Barthel is hárított egy bréklabdát.

5:5 után a német játékos 40-re nyerte adogatását, majd ellenfele 30-ra hozta a következő gémet. Jöhetett a tie-break.

A rövidítésben Timi két fogadóponttal vezetett 4-1-re, de ezután elveszítette egyik szerváját. Barthel 5-2 után feljött 5-4-re, majd 6-4 után fogadóként hárított játszmalabdát. De ezután a magyar játékos brékelt, így lezárta a nyitó felvonást.

A második szett nem indult jól. Timi 15-40-ről jutott el előnyig, de végül elveszítette a szerváját. Szerencsére ezután 15-re, majd 30-ra nyerte el ellenfele adogatását, vezetett 3:1-re. Barthel brékelt 40-re, de ezután Timi azonnal válaszolt, fogadóként csak két labdamenetet veszített.

A mérkőzés végén a magyar játékos kiválóan adogatott, 15-re, majd 30-ra hozta a szerváját. Így bejutott a második fordulóba a Miami Openen.

Timi következő ellenfele a 6. helyen kiemelt, tavaly Roland Garros-győztes Jelena Osztapenko lesz.

Az 1996. június 8.-án született lett játékos 5. helyen áll a világranglistán, ez pályafutása eddigi legjobbja. Osztapenko eddig a párizsi diadal mellett tavaly Szöulban is veretlen maradt. Összesen 7 ITF-versenyt nyert. A 2018-as szezonban Sencsenben (Kína, 750 000 dollár, kemény pálya) és Sydneyben (Ausztrália, 799 000 dollár, kemény pálya) az 1., majd az Australian Openen (Melbourne, 55 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya) a 3. fordulóban búcsúzott. Szentpéterváron (Oorszország, 799 000 dollár, fedett pálya) negyeddöntős volt, majd Dohában (Katar, 2 897 250 dollár, kemény pálya) és Dubajban (Egyesült Arab Emírségek, 2 623 485 dollár, kemény pálya) az 1. körben kapott ki. Legutóbb Indian Wellsben (Egyesült Államok, 8 648 508 dollár, kemény pálya) a 3. fordulóig jutott.

A két játékos eddig kétszer találkozott egyesben: 2016-ban Katowicében 7:6, 2:6, 6:3-ra nyert Osztapenko a negyeddöntőben, majd néhány hónappal később Florianopolisban már Timi győzött a legjobb nyolc között 4:6, 6:3, 6:2-re.