2019-03-18 – Timi szett- és brékhátrányból fordított a nyitó körben.

MIAMI OPEN (9 035 428 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (23.)-Stefanie Vögele (svájci) 3:6, 7:5, 6:4

A mérkőzés 2 óra 26 percig tartott.

“Nagyon-nagyon boldog vagyok, hiszen az ember nem gyakran nyer meccslabdát hárítva! Nagyot kellett küzdenem, hellyel-közzel jól is játszottam. Lehet, hogy Vögele „csak” éppen top100-as, de Dubajban és Indian Wellsben is remekül teniszezett. Nemrég legyőzte Sloane Stephenst, a kvaliból a harmadik fordulóba jutott, mostanában is vannak jó eredményei. Örülök, hogy ennyire tudtam küzdeni és győztem végül. Nyilván a játékom is javul még” – nyilatkozta Timi.

Nehéz ellenfél várt Timire a selejtező első fordulójában, hiszen a rutinos svájci játékos Indian Wellsben a kvaliban és a főtáblán is 2-2 győzelmet ünnepelhetett, az elitmezőny második körében 6:3, 6:0-ra diadalmaskodott a US Open 2017-es bajnoka, Sloane Stephens ellen.

A 36 perces első szettben Vögele 2:2 után bréklabdát hárított, majd 30-ra elnyerte ellenfele adogatását. A svájci játékos ezután meg is őrizte előnyét, a kilencedik gémben kihasználta harmadik játszmalabdáját.

Az 53 perces második felvonásban Vögele 1:2 után bréklabdát mentett, majd a hetedik gémben fogadóként mindössze egy labdamenetet veszített. A svájci játékos 5:3-ra is vezetett, amikor jött a nagy és döntő fordulat!

Timi a kilencedik gémben meccslabdát hárított adogatóként, majd 30-ra brékelt. Ezután a magyar játékos 0-ra nyerte szerváját, a következő játékban pedig 40-0-ra is vezetett fogadóként. Vögele mindhárom esélyt hárította, de Timi végül lezárta ezt a felvonást.

A harmadik játszma első része álomszerűen alakult, leszámítva a nyitó gémet. Vögele 0-ra brékelt, de ezután Timi sorozatban öt játékot nyert! A magyar játékos kétszer 15-re, majd 30-ra nyerte el ellenfele szerváját. Ekkor azonban jött egy rendkívül nehéz időszak…

Vögele brékelt 30-ra, majd 40-re, a második fogadójátékban meccslabdát hárított. Aztán 5:4 után Timi hatalmasat küzdött, két mérkőzéslabdáját még védte ellenfele, de a harmadik már eldöntötte a találkozót!

A magyar játékos következő ellenfele, a főtáblára jutásért Kaia Kanepi lesz.

Az 1985. június 10.-én született észt játékos 89. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 15. (2012. augusztus 20.) volt. Kanepi eddig 4 WTA Tour- és 14 ITF-versenyt nyert egyesben. A Roland Garroson 2008-ban és 2012-ben, Wimbledonban 2010-ben és 2013-ban, míg a US Openen 2010-ben és 2017-ben volt negyeddöntős.

A két játékos eddig egyszer találkozott: 2012-ben Koppenhágában Kanepi nyert 7:5, 4:6, 7:6-ra.