Miami Open: sikeres rajt párosban

2021-03-27 – Szetthátrányból győzött Timi és Kugyermetova.

MIAMI OPEN (3 260 190 DOLLÁR ÖSSZDÍJAZÁS, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS. 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Veronika Kugyermetova (magyar, orosz, 4.)-Cseng Szaj-szaj, Ellen Perez (kínai, ausztrál) 3:6, 6:4, 10-7

A mérkőzés 1 óra 20 percig tartott.

Az elhúzódó program miatt sokat várt a mérkőzésre a két kettős, végül fordulatos csatában dőlt el a továbbjutás.

A 34 perces első játszma negyedik gémjében Cseng és Perez 30-40-ről mentette meg az adogatását, ez pedig döntőnek bizonyult. Ezt követően a kínai-ausztrál kettős egy gyors brékváltás után még kétszer nyerte el elenfele szerváját, 5:3 után 40-re, így megnyerte a nyitó felvonást.

A 36 perces második szett aztán változást hozott. Timi és Veronika Kugyermetova ekkor már jóval hatékonyabban adogatott, 1:1 után brékelt 40-re. Ezt az előnyt még nem sikerült megőrizni, de a 4. helyen kiemelt kettős 3:3 után ismét elnyerte ellenfele szerváját, ezúttal is 40-re.

A végén pedig, 5:4-et követően Timi és társa 30-40-ről hozta az adogatását.

A szuperrövidítésben a magyar-orosz kettős összesen ötször brékelt, így az sem okozott gondot, hogy az ellenfél is nyert három fogadópontot.

Timi és Veronika Kugyermetova ellenfele a 2. fordulóban Caroline Garcia és Nadia Podoroska lesz.

Az 1993. október 16.-án született francia játékos 153. helyen áll párosban a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 2. (2016. október 24.) volt. Garcia eddig 1 Grand Slam- (2016: Roland Garros, társ: Kristina Mladenovic), 5 WTA Tour-, 1 WTA125-ös és 2 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban.

Az 1997. február 10.-én született argentin játékos 173. helyen áll párosban a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 111. (2017. október 23.) volt. A Roland Garroson tavaly elődöntős Podoroska eddig 1 WTA Tour- és 7 ITF-versenyt nyert különböző társakkal.