Melbourne: vereség egyesben

2021-02-02 – A 12. helyen kiemelt Caroline Garcia brékhátrányból fordított az első szettben.

GIPPSLAND TROPHY (447 620 DOLLÁR ÖSSZDÍJAZÁS, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 2. FORDULÓ
Caroline Garcia (francia, 12.)-Babos Tímea 6:4, 6:4

A mérkőzés 1 óra 41 percig tartott Melbourne-ben.

A 41 perces első játszmában Timi 15-re nyerte el ellenfele adogatását a nyitó gémben, majd 3:2 után 30-40-ről mentette meg saját szerváját. Sajnos a nyolcadik játékban Garcia úgy brékelt, hogy 40-15 is volt az eredmény. Aztán 4:5-öt követően a magyar játékos csak egy labdamenetet nyert adogatóként.

A 12. helyen kiemelt Garcia a második szett elején brékelőnybe került, majd 3:1 után 0-ra veszítette el az adogatását. Timi most is keményen küzdött a sikerért, 4:4 után két bréklabdája volt. Sajnos egyik esélyt sem tudta kihasználni, ez pedig döntőnek bizonyult. A következő gémben a francia játékos összesen négy adogatóelőnyt hárított, majd kihasználta második mérkőzéslabdáját.