Melbourne: remek győzelem egyesben

2021-01-31 – Timi következő ellenfele a 12. helyen kiemelt, a világranglistán 44. Caroline Garcia lesz.

GIPPSLAND TROPHY (447 620 DOLLÁR ÖSSZDÍJAZÁS, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea–Patricia Maria Țig (román) 7:6 (7-5), 6:3

A mérkőzés 1 óra 59 percig tartott Melbourne-ben.

A 68 perces első játszmában Timi 0:1 után fogadóelőnyről nyerte adogatását, majd 0-ra brékelt! A magyar játékos ezután 3:1-re is vezetett, de Țig a hatodik gémben már elnyerte ellenfele szerváját. Erre jött azonnal a válasz, Timi nagy csatában újra brékelt, előnyét azonban elveszítette 5:4 után.

A román játékos 5:5-öt követően bréklabdáról mentette meg az adogatását, majd hamarosan jött a tie-break.

A rövidítésben Timi elhúzott 5-2-re, de ellenfele egyenlített. A magyar játékos aztán adogatóként jutott szettlabdához, majd fogadóként le is zárta a nyitó felvonást.

A második játszma már egyszerűbben alakult! Timi ugyan 2:0 után elveszítette brékelőnyét, de a következő gémben újra elnyerte Țig adogatását (3:1). ezt az előnyt pedig már nagyszerű szervagémekkel őrizte meg.

A román játékos 4:1 után ápolást kért, de ez nem zökkentette ki ellenfelét. Timi a kilencedik játékban három mérkőzéslabdához jutott adogatóként és élt is a harmadik eséllyel.

A magyar játékos következő ellenfele a 12. helyen kiemelt Caroline Garcia lesz.

Az 1993. október 16.-án született francia játékos 44. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 4. (2018. szeptember 10.) volt. Garcia eddig 7 WTA Tour-, 1 WTA 125-ös és 1 ITF-versenyt nyert egyesben.

A 2 játékos eddig háromszor találkozott: Garcia vezet 2-1-re.