Manacor: vereség a nyitó fordulóban

2022-01-19 – Két játszmában győzött Yvonne Cavalle-Reimers.

RAFA NADAL ACADEMY WORLD TENNIS TOUR BY MOVISTAR BY LG (25 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Yvonne Cavalle-Reimers (spanyol)-Babos Tímea (2.) 6:4, 6:1

A mérkőzés 1 óra 32 percig tartott Manacorban.

Cavalle-Reimers idei harmadik versenyét kezdte, a tunéziai Monasztírban elő-, majd negyeddöntős volt. Timi viszont legutóbb november végén lépett pályára.

A 48 perces első szettben a 2. helyen kiemelt magyar játékos 2:1-re, majd 3:2-re vezett brékelőnnyel, de ellenfele mindig egyenlített. Ezt követően pedig már Cavalle-Reimers volt a sokkal pontosabb.

A spanyol játékos 5:4 után 15-re nyerte el ellenfele adogatását, így játszmaelőnyhöz jutott.

Sajnos a folytatás sem hozott változást. A második szett elején Cavalle-Reimers három bréklabdát hárított, majd elhúzott 5:0-ra (40-re, majd 30-ra nyerte el ellenfele adogatását. Timi még szépített, de a következő gémben csak egy labdamenetet nyert.