2018-05-21 – Timi 4:4 után sorozatban nyolc játékot nyert.

INTERNATIONAUX DE STRASBOURG (250 000 DOLLÁR, SALAK), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (6.)-Fiona Ferro (francia) 6:4, 6:0

A mérkőzés 1 óra 6 percig tartott.

A 6. helyen kiemelt magyar játékos az első szett rövid szakaszától eltekintve magabiztosan múlta felül szabadkártyás hazai ellenfelét.

A 37 perces nyitó felvonásban Timi 2:1 után 30-ra brékelt, majd simán hozta a szerváját (4:1). Ferro a hetedik gémben fogadóként vezetett 40-15-re, majd ki is használta második esélyét, elnyerte ellenfele adogatását. A hazai játékos egyenlített 4:4-re, majd 4:5-nél vezetett 40-15-re. Timi nem enhedte el a gémet, egyenlített, majd le is zárta az első játszmát.

A második szett már sokkal simábban alakult. A magyar játékos 40-re, majd 30-ra brékelt, első két adogatójátékában labdamenetet sem veszített. Az ötödik gémet két bréklabdáról nyerte Timi, a nagy csata után pedig fogadóként fejezte be a meccset. A magyar játékos 5:0 után 30-ra brékelt.

Timi következő ellenfele Zarina Dijasz lesz.

Az 1993. október 18.-án született kazah játékos 53. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 31. (2015. január 12.) volt. Eddig 1 WTA Tour- és 7 ITF-versenyt nyert egyesben. Dijasz idén negyeddöntős volt Sencsenben (Kína, 750 000 dollár, kemény pálya), majd Miamiban (Egyesült Államok, 8 648 350 dollár, kemény pálya) és Stuttgartban (Németország, 816 000 dollár, salak/fedett pálya) is a legjobb 16 közé került.

A két játékos eddig egyszer találkozott: 2015-ben Sencsenben 6:3, 6:4-re győzött Dijasz.