Magabiztos kezdés párosban

Quebec_06

2017-09-13 – A magyar-cseh kettős összesen négy játékot veszített.

COUPE BANQUE NATIONALE (250 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Andrea Hlaváčková (magyar, cseh, 1.)- Usue Maitane Arconada, Caroline Dolehide (amerikai) 6:2, 6:2

A mérkőzés 47 percig tartott Quebec Cityben.

A WTA Finals-szereplésért is küzdő magyar-cseh kettős gond nélkül győzött az első fordulóban, noha a háló túloldalán két nagyon tehetséges, a juniorok között párosban Grand Slam-döntős játékos állt.

A 21 perces első szettben Timi és Hlaváčková 1:1 után négy bréklabdához jutott, végül 30-ra nyerte el ellenfele adogatását. Az 1. helyen kiemelt kettős ezután nagyszerűen szervált, majd 4:2 után 15-re brékelt. A magyar-cseh kettős a nyolcadik gémben labdamenetet sem veszített, simán hozta a nyitó felvonást. Timi és társa négy adogatójátékban mindössze egy pontot „hagyott” az amerikai kettősnek.

A második játszma sem alakult sokkal szorosabban. A magyar-cseh páros azonnal elnyerte ellenfele szerváját (30-ra), majd a harmadik játékban újabb két bréklabdához jutott. Ezt hárította Arconada és Dolehide, majd meglepetésre brékelt 30-ra.

Timi és Hlaváčková ezután 40-re nyerte el az amerikaiak adogatását, majd 4:2 után végképp bebiztosította a győzelmet. Az 1. helyen kiemelt kettős 30-ra brékelt, majd 0-ra szerválta ki a mérkőzést.

A negyeddöntőben a Desirae Krawczyk-Jamie Loeb kettős lesz Timi és Hlaváčková ellenfele.

Az 1994. január 11.-én született Krawczyk 189. helyen áll a világranglistán, ez pályafutása legjobb helyezése párosban. Az amerikai játékos eddig 5 ITF-versenyt nyert, idén veretlen maradt Fort-de-France-ban (Franciaország, 15 000 dollár, kemény pálya, társ: Giuliana Olmos),  Saint Martinben (Franciaország, 15 000 dollár, kemény pálya, társ: Olmos), Irapuatóban (Mexikó, 25 000 dollár, kemény pálya, társ: Olmos), Incseonban (Koreai Köztársaság, 25 000 dollár, kemény pálya, társ: Olmos) és Sacramentóban (Egyesült Államok, 60 000 dollár, kemény pálya, társ: Olmos).

Az 1995. március 8.-án született Loeb 187. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 147. (2017. május 15.) volt. Eddig 6 ITF-versenyt nyert párosban.