Magabiztos kezdés Las Vegasban

2014-09-24 – Timi magabiztos győzelemmel kezdett az 50 000 dollár összdíjazású Las Vegas-i ITF-versenyen: két szettben nyert Nastja Kolar ellen.

A mérkőzés 59 percig tartott. A 2. helyen kiemelt magyar játékos következő ellenfele Paula Kania lesz.

RED ROCK PRO OPEN (50 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (2.)-Nastja Kolar (szlovén) 6:1, 6:2

A 24 perces első szett elején Kolar még megnehezítette Timi feladatát, de utána már sokkal simább volt a mérkőzés. A 21 éves magyar játékos 40-re hozta saját adogatását, majd a második esélyt kihasználta és 40-re brékelte ellenfelét.

Ezután a Las Vegas-i verseny második kiemeltje uralta a szettet, 3:0 után 30-ra nyerte el Kolar szerváját, majd sajátját nagy csatában, 40-re nyerte. A szlovén játékos 5:0 után szépített, majd Timi 30-ra nyerte adogatását, így lezárta a játszmát.

A második szett elején Kolar megnyerte szerváját, de 1:1 után már nem volt esélye. Timi a harmadik gémben 30-ra, majd 4:2-nél 40-re brékelte ellenfelét.

Az utolsó játékban Kolar ugyan fogadóként vezetett 30-15-re, de Timi végül megnyerte a gémet és így bejutott a második fordulóba.

A magyar játékos következő ellenfele a világranglista 156. helyén álló Paula Kania lesz. Ez a lengyel teniszező eddigi legjobb helyezése. A 21 éves Kania eddig 5 ITF-versenyt nyert egyesben.

Az idei szezonban Landisville-ben (Egyesült Államok, 25 000 dollár) maradt veretlen a lengyel játékos. Kania a Las Vegas-i első fordulóban 6:3, 6:1-re nyert Urszula Radwanska ellen.

Timi eddig kétszer találkozott következő ellenfelével, a mérleg: 1-1. A 2013-as Roland Garros selejtezőjének második fordulójában Kania 6:2, 7:6-ra nyert, majd a donecki ITF-verseny második fordulójában már Timi volt a jobb, 6:3, 6:4-re.