Magabiztos győzelem: Timi és Kiki negyeddöntős

2015-02-18 – Timi és Kristina Mladenovic a két szettben összesen három játékot veszített Fatma al-Nabani és Mona Barthel ellen, így bejutott párosban a negyeddöntőbe.

Timi és Kristina Mladenovic a két szettben összesen három játékot veszített Fatma al-Nabani és Mona Barthel ellen, így bejutott párosban a negyeddöntőbe a 2 513 000 dollár összdíjazású WTA-versenyen. A mérkőzés 45 percig tartott. A magyar-francia kettős következő ellenfele a Monica Niculescu-Alekszandra Panova duó lesz.

DUBAI DUTY FREE TENNIS CHAMPIONSHIPS (2 513 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 2. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 8.)-Fatma al-Nabani, Mona Barthel (ománi, német) 6:1, 6:2

A 8. helyen kiemelt magyar-francia kettős kedden az első fordulóban még nem igazán remekelt. Főleg az első szett alakult nehézkesen a Jurak-Kalasnyikova duó ellen. A szerdai második fordulóban azért egy egyszerűbb feladat várt a tavaly Wimbledonban is finalista párosra, amely magabiztosan igazolta is az esélyeket.

A 20 perces első szettben Timi és Mladenovic gyorsan 4:0-ra elhúzott, 0-ra, majd 30-ra brékelte az al-Nabani – Barthel kettőst. Ekkor ugyan nyert egy gémet az ománi-német kettős, de 5:1 után jött az újabb brék. A magyar-francia duó 40-re nyerte el ellenfele adogatását.

A második szett sem volt sokkal szorosabb. Timi és Mladenovic 1:0 után 30-ra brékelt, majd 3:0-ra elhúzott. Ezután al-Nabani és Barthel kétszer hozta saját adogatását, de 5:2 után újra villant a magyar-francia kettős. Timi és társa fogadóként nem veszített labdamenetet, 0-ra brékelt, ezzel lezárta a mérkőzést.

A magyar-francia páros a sikeres első adogatások után egy, a jó második szervákat követően pedig csak nyolc labdamenetet veszített. Timi és Mladenovic hét ászt ütött (3 kettőshiba mellett), bréklabdát nem kellett hárítani.

A magyar-francia kettős következő ellenfele a Monica Niculescu-Alekszandra Panova duó lesz. A román-orosz páros a második fordulóban 7:6, 7:6-ra győzött a Peng Su-aj, Sania Mirza (kínai, indiai, 4.) kettős ellen.

A 27 éves Niculescu 48. helyen áll párosban a világranglistán, karrierje legjobbjaként 24. (2010. június 7.) volt. Pályafutása során 4 WTA- és 21 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban. Az Australian Openen (2012) és a Roland Garroson (2010) is volt már negyeddöntős.

A tavalyi szezonban Niculescu tornagyőztes volt Sencsenben (Kína, 500 000 dollár, kemény pálya, társ: Klara Koukalova) és Hobartban (Ausztrália, 250 000 dollár, kemény pálya, társ: Koukalova), majd döntőt játszott Katowicében (Lengyelország, 250 000 dollár, fedett pálya, társ: Koukalova). Idén ismét finalista volt Hobartban (társ: Vitalija Djacsenko).

A 25 éves Panova 46. helyen áll párosban, eddigi legjobbja a 42. (2013. április 15.) hely volt. Karrierje során 4 WTA- és 13 ITF-tornát nyert ebben a műfajban. Tavaly veretlen maradt Bakiban (Azerbajdzsán, 250 000 dollár, kemény pálya, társ: Heather Watson), Campinasban (Brazília, 25 000 dollár, salak, társ: Ljudmila Kicsenok), Sao Paulóban (Brazília, 25 000 dollár, salak, társ: Irina-Camelia Begu), Contrexeville-ben (Franciaország, 100 000 dollár, salak, társ: Laura Thorpe) és Dubajban (Egyesült Arab Emírségek, 75 000 dollár, kemény pálya, társ: Djacsenko).

Idén Brisbane-ben (Ausztrália, 1 000 000 dollár, kemény pálya, társ: Alla Kudrjavceva) és Pattaya Cityben (Thaiföld, 250 000 dollár, kemény pálya, társ: Date-Krumm Kimiko) volt negyeddöntős.