Magabiztos győzelem párosban

2014-11-06 – Timi és Kristina Mladenovic két szettben nyert Ljudmila és Nagyija Kicsenok ellen a párostorna negyeddöntőjében a 125 000 dollár összdíjazású franciaországi WTA-versenyen.

A mérkőzés 59 percig tartott. Az 1. helyen kiemelt magyar-francia duó ellenfele az elődöntőben a Lara Arruabarrena-Olga Kalasnyikova kettős lesz.

OPEN GDF SUEZ DE LIMOGES (125 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Ljudmila Kicsenok, Nagyija Kicsenok (ukrán) 6:3, 6:3

A 31 perces első szettet az ukrán páros kezdte jobban, azonnal elnyerte (40-re) Timi adogatását, majd 2:0-ra is vezetett. Ezután viszont már fölénybe került a Wimbledonban is döntős magyar-francia duó!

Timi és Mladenovic 2:1 után brékelt 0-ra, majd a fordítás is sikerült. A szett sorsát a nyolcadik gém döntötte el: az 1. helyen kiemelt duó a harmadik esélyt használta ki, 40-re nyerte el ellenfele szerváját. Ezután Timi 15-re nyerte adogatását, így az első játszma is befejeződött.

A második szett elején a magyar-francia páros 15-re brékelt, majd 3:2-nél fontos adogatógémet nyert. Timi 30-40-ről hozta szerváját, ez pedig mindent eldöntött.

Az ukrán kettős még feljött 4:3-ra, de 5:3-nál Timi és Mladenovic simán, 15-re brékelt. Így az 1. helyen kiemelt magyar-francia páros magabiztos győzelemmel kezdett Limoges-ban.

Timi és Kristina Mladenovic ellenfele az elődöntőben a Lara Arruabarrena-Olga Kalasnyikova kettős lesz.

A 22 éves spanyol játékos 64. a világranglistán, ez karrierje legjobbja. Arruabarrena eddig 3 WTA- és 8 ITF-versenyt nyert párosban. Idén Bogotában (250 000 dollár, társ: Caroline Garcia) és Szöulban (500 000 dollár, társ: Irina-Camelia Begu) WTA-, míg Bogotában (100 000 dollár, társ: Florencia Molinero) maradt veretlen. Döntős volt még Gradóban (25 000 dollár, társ: Molinero) és Oszakában (250 000 dollár, társ: Tatjana Maria).

A 24 éves Kalasnyikova 73. a világranglistán, karrierje legjobbjaként 47. (2013. szeptember 30.) volt. Pályafutása során 1 WTA- és 24 ITF-tornát nyert párosban. Idén döntős volt Isztambulban (250 000 dollár, társ: Paula Kania).