Magabiztos győzelem párosban az elődöntőért

2016-08-02 – Timi és Jani Réka mindössze egy gémet veszített a legjobb nyolc között Florianopolisban.

BRASIL TENNIS CUP (250 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Babos Tímea, Jani Réka (3.)-Veronica Cepede Royg, Tereza Martincova (paraguayi, cseh) 6:0, 6:1

A mérkőzés 42 percig tartott.

Timi a keddi játéknap elején 6:0, 6:1-re győzött egyesben a második fordulóban a francia Alize Lim ellen és ezt az eredményt sikerült megismételni párosban is.

Timi és Jani Réka 0-30-ról nyerte az első szervajátékot, majd azzal a lendülettel folytatta a 20 perces első szettet. A magyar duó kiválóan adogatott és fogadott, az ellenfél semmi esélyt nem adott. Timi és Réka 30-ra, 15-re, majd 5:0 után ismét 30-ra brékelt.

A második szett elején  a magyar kettős 0-ra nyerte el ellenfele adogatását (2:0), majd a negyedik gémben sem veszített labdamenetet fogadóként (4:0). A végén azért némi „csata” is kibontakozott. Timi és Jani Réka 5:0 után három meccslabdáról sem tudta fogadóként lezárni a meccset, majd a következő játékban adogatóként is jött újabb két, ki nem használt esély. Aztán a hatodik meccslabdát már megnyerte a 3. helyen kiemelt magyar duó.

Timi és Jani Réka ellenfele a legjobb négy között a Monserrat Gonzalez-Ana Sofia Sanchez (paraguayi, mexikói) kettős lesz.

A 22 éves paraguayi játékos 322. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 240. (2014. december 15.) volt. Eddig 3 ITF-versenyt nyert párosban. Gonzalez idei legjobb eredményeiként elődöntős volt Sao Paulóban (Brazília, 25 000 dollár, salak, társ: Jil Teichmann) és Rómában (Olaszország, 25 000 dollár, salak, társ: Marcela Zacarias).

A szintén 22 éves mexikói játékos 346. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 313. (2015. szeptember 14.) volt. Eddig 5 ITF-versenyt nyert párosban. Idén Cuernavacában (Mexikó, 25 000 dollár, kemény pálya, társ: Andrea Gamiz), Pueblában (Mexikó, 25 000 dollár, kemény pálya, társ: Victoria Rodriguez) és Irapuatóban (Mexikó, 25 000 dollár, kemény pálya, társ: Rodriguez) volt elődöntős.