Sima győzelem Kantonban

2015-09-22 – Timi 67 perc alatt jutott a második fordulóba, ahol Simona Halep lesz az ellenfele.

GUANGZHOU INTERNATIONAL WOMEN’S OPEN (250 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea-Jang Csao-hszüan (kínai) 6:3, 6:0

„A meccset elég jól kezdtem, azonban a brékemet nem tudtam megtartani. Egy túlságosan biztonsági szervagémet játszottam…Utána azonban kapcsoltam, és én irányítottam a játékot. A második szettben pedig már kifejezetten jól ritörnöztem és mozogtam, ez nagyon megnehezítette ellenfelem dolgát. Nagyon meleg volt, így örülök a sima győzelemnek” – nyilatkozta Timi.

A rossz idő miatt 24 órát késett Kantonban a kezdés, de ez egyáltalán nem zavarta a 22 éves magyar játékost. Hétfőn is elvégezte a szükséges feladatokat a 250 000 dolláros WTA-versenyen, aztán kedden reggel kiválóan kezdett.

Timi 1:0 után 30-ra nyerte el ellenfele adogatását, de a következő gémben elveszítette a saját szerváját. Jang nagy csatában egyenlített 2:2-re, majd egy „új” mérkőzés kezdődött!

Timi 3:2 után ismét 30-ra brékelt, a harmadik esélyt használta ki. Ezt az előnyt már meg is őrizte! A kilencedik játékot, 5:3-nál 40-re nyerte, a negyedik szettlabdát használta ki.

A 38 perces első szett után egy sokkal simább és nyugodtabb második játszma következett!

Timi háromszor (0-ra, 30-ra, végül 40-re) nyerte el ellenfele szerváját, 3:0-nál bréklabdát hárított. A magyar játékos akkor sem engedett ki, amikor már nagy előnnyel vezetett. Jang adogatását 4:0 után öt (!) gémlabda hárítása után nyerte el. Az utolsó gémet 30-ra hozta Timi, a második meccslabdát használta ki.

A 22 éves magyar játékos ellenfele a legjobb 16 között az első helyen kiemelt, a világranglistán 2. Simona Halep lesz. A 23 éves román játékos először 2014. augusztus 11-én volt 2., ez karrierje eddigi legjobb helyezése.

A tavaly a Roland Garroson is döntős Halep eddig 11 WTA- és 6 ITF-versenyt nyert egyesben. Idén Sencsenben (Kína, 500 000 dollár, kemény pálya), Dubajban (Egyesült Arab Emírségek, 2 513 000 dollár, kemény pálya) és Indian Wellsben (Egyesült Államok, 5 381 235 dollár, kemény pálya) maradt veretlen. Torontóban (Kanada, 2 513 000 dollár, kemény pálya) és Cincinnatiben (Egyesült Államok, 2 701 240 dollár, kemény pálya) a döntőig menetelt.

A magyar és a román játékos eddig kétszer találkozott: a 2013-as budapesti WTA-verseny negyeddöntőjében Halep nyert 7:5, 6:1-re, míg tavaly a szintén budapesti Fed-kupa tornán Timi diadalmaskodott 1-,6, 7:5, 6:3-ra. Halep akkor 10. helyen állt a világranglistán, vagyis a magyar játékos top10-es klasszis ellen ünnepelhetett.