Magabiztos győzelem és főtábla Miamiban!

2015-03-24 – Timi magabiztosan, két játszmában nyert Lucie Hradecka ellen a selejtező 2. fordulójában az 5 381 235 dolláros WTA-versenyen.

A mérkőzés 68 percig tartott. A 21 éves magyar játékos ezzel egyesben is főtáblás a Miami Openen! Timi ellenfele az elitmezőnyben Nicole Vaidisova lesz. Párosban Kristina Mladenovic oldalán indul: az első ellenfél Date-Krumm Kimiko és Karolina Pliskova.

MIAMI OPEN (5 381 235 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
Babos Tímea (8.)-Lucie Hradecka (cseh) 6:2, 6:3

„Boldog vagyok, hogy egy ilyen nehéznek kinéző sorsolást követően tudtam felkvalizni Magam! Tegnap és ma is kiegyensúlyozottan játszottam. Nagyon jól adogattam, ami sokat segített. Várom a főtáblát” – nyilatkozta Timi boldogan.

A párosban háromszoros Grand Slam-győztes Lucie Hradecka jó formában érkezett Miamiba, ahol az első körben magabiztosan (6:2, 6:3) nyert a 24. helyen kiemelt Cagla Buyukakcay ellen. Timi a selejtező nyitó körében Onsz Dzsabúrt győzte le 7:5, 6:3-ra.

A kvalifikáció második körében a magyar játékos végig jól játszott, gyakorlatilag esélyt sem adott ellenfelének! A 29 perces első szettben 2:2-ig együtt haladt a két játéákos, de ezután Timi fölénybe került. A hatodik gémben fogadóként elhúzott 40-15-re, majd a harmadik bréklabdát már ki is használta.

Ezután Timi 15-30-ról hozta a szerváját, majd 15-re nyerte el Hradecka adogatását. Így le is zárta az első szettet!

A második játszma már sokkal szorosabban alakult. A második játékban a 29 éves cseh játékos bréklabdát hárított, majd 2:2 után először volt esélye a brékre. Szerencsére Timi végül hozta a szerváját, majd 4:3 után újra elnyerte ellenfele adogatását.

Az utolsó gémben a magyar játékos már labdamenetet sem veszített.

Timi ellenfele a főtábla első fordulójában a szabadkártyás Nicole Vaidisova lesz. A 25 éves cseh játékos jelenleg 328. a világranglistán, karrierje legjobbjaként 7. (2007. május 14.) volt. Pályafutása során 6 WTA- és 2 ITF-versenyt nyert egyesben, a Roland Garroson 2006-ban, az Australian Openen 2007-ben volt elődöntős. Közel öt éven át nem versenyzett, tavaly szeptemberben tért vissza.

Timi ezúttal is indul párosban Kristina Mladenovic oldalán: az első ellenfél Date-Krumm Kimiko és Karolina Pliskova lesz. A magyar-francia kettőst a 7. helyen emelték ki Miamiban.

A 44 éves japán játékos 39. helyen áll párosban a világranglistán, karrierje legjobbjaként 28. (2015. január 19.) volt. Pályafutása során 6 WTA- és 7 ITF-tornát nyert ebben a műfajban. Két évvel ezelőtt Timi volt a társa a monterreyi diadal során. Idén Karolina Pliskova oldalán elődöntős volt Sydneyben (Ausztrália, 731 000 dollár, kemény pálya).

A 23 éves Karolina Pliskova 45. párosban, eddigi legjobbja a 39. (2015. január 19.) hely volt. Eddig 4 WTA- és 6 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban. A 2015-ös szezonban a sydneyi siker előtt Brisbane-ben (Ausztrália, 1 millió dollár, kemény pálya) is elődöntős volt.