Magabiztos győzelem Eastbourne-ben

2014-06-17 – Timi és a világelső Hszie Szu-vel nagy fölénnyel, két szettben nyert a Rosolska – Soler-Espinosa ellen az első fordulóban a 710 000 dolláros WTA-versenyen.

A mérkőzés 49 percig tartott. A magyar-tajvani kettős következő ellenfele a Sara Errani-Roberta Vinci duó lesz.

AEGON INTERNATIONAL (710 000 DOLLÁR, FŰ), PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Hszie Szu-vej (magyar, tajvani)-Alicja Rosolska, Silvia Soler-Espinosa (lengyel, spanyol) 6:1, 6:2

„Szu-vej nem véletlenül világelső! De én is bátran mondhatom, hogy jól helytálltam. Örülök, hogy a győzelemnek köszönhetően még több meccset játszhatok füvön ” – nyilatkozta Timi.

Timi két évvel ezelőtt éppen Hszie oldalán ünnepelhette pályafutása első WTA-tornagyőzelmét párosban. Azóta a magyar játékos további hét alkalommal ünnepelhetett, míg a tajvani klasszis világelső lett ebben a műfajban, Grand Slam-versenyt nyert tavaly Wimbledonban és nemrég a Roland Garroson.

Az eastbourne-i bemutatkozás remekül sikerült, Timi és társa egyszer sem veszítette el az adogatását! Pedig a magyar játékos még a birminghami versenyen vállsérüléssel bajlódott. Most az eastbourne-i torna egyfajta főpróbának számít a közelgő wimbledoni bajnokságra. A füves pályás Grand Slam-tornán az első számú magyar teniszező egyesben, női párosban (társ: Kristina Mladenovic), vegyespáros (társ: Eric Butorac).

Timi és tajvani társa a 20 perces első szettben Eastbourne-ben először 1:0-nál nyerte el ellenfele adogatását, majd 3:0-nál jött az újabb brék. Rosolska és Soler-Espinosa 5:0-nál szépített, majd a következő gémben mindössze egy labdamenetet nyert.

A második szett picit szorosabban alakult. Timi és Hszie 1:1 után brékelt először, majd az ellenfél 3:1-nél két bréklabdát még hárított. De 4:2 után a magyar-tajvani duó 30-ra nyerte el újra az ellenfél adogatását, majd 15-re szerválta ki a meccset.

A magyar-tajvani kettős ellenfele a negyeddöntőben az 1. helyen kiemelt Sara Errani-Roberta Vinci kettős lesz. Az olasz duó az első fordulóban 7:6 (8-6), 0:6, 10-6-ra nyert a Jelena Jankovics-Francesca Schiavone páros ellen.

Jelenleg az olasz kettős a 3. helyen áll a világranglistán, vezeti az idei pontversenyt. Errani és Vinci idén megnyerte az Australian Opent, valamint a stuttgarti és a madridi tornát, Sydneyben, Rómában és a Roland Garroson finalista volt, míg Párizsban és Dohában a legjobb négybe jutott. Érdekesség, hogy az idei párizsi Grand Slam-versenyen éppen Hszie Szu-vej és a kínai Suaj Peng nyert az Errani-Vinci kettős ellen. Az olaszok egyébként a Roland Garros első körében Timi és az amerikai Varvara Lepchenko ellen nyertek.

Timi már nem először találkozik majd az Errani-Vinci duóval.

A 2012-es francia nyílt teniszbajnokságon Hszie Szu-vej oldalán búcsúzott az itáliai párossal szemben a második fordulóban (6:4, 6:2). Tavaly Miamiban a luxemburgi Mandy Minella volt a magyar játékos társa, amikor a második fordulóban 5:7, 6:4, 10-4-re nyert az olasz kettős. Az idei sydneyi döntőben aztán Timi és a cseh Lucie Safarova 7:5, 3:6, 10-7-re diadalmaskodott. A párizsi elődöntőben Timi és Mladenovic mérkőzés nélkül jutott tovább az elődöntőből Errani és Vinci ellen.