Magabiztos győzelem az ilkey-i negyeddöntőért

2019-06-20 – Timi 1:1 után sorozatban 11 játékot nyert a 7. helyen kiemelt ellenféllel szemben.

ILKLEY TROPHY (100 000 DOLLÁR, FŰ), EGYES, 2. FORDULÓ
Babos Tímea-Zsu Lin (kínai, 7.) 6:1, 6:0

A mérkőzés 54 percig tartott.

Timi a reméltnél és a vártnál jóval simábban győzte le a világranglistán 104. Zsu Lint, esélyt sem adott ellenfelének.

A 23 perces első játszmában a magyar játékos 1:1 után parádés sorozatot kezdett. Timi nagyszerűen adogatott, majd 2:1 után 40-re, míg a hatodik gémben 30-ra nyerte el ellenfele adogatását. Timi 5:1 után 15-re hozta az adogatását. Sokat elárul a mérkőzésről, hogy a magyar játékos a nyitó felvonásban 4 adogatójátékban összesen 3 labdamenetet veszített.

Szerencsére a második szett sem hozott változást, sőt! Timi hatalmas csatában, több egyenlő után brékelt 40-re, majd még kétszer nyerte el Zsu Lin szerváját, mindkétszer 40-re. Az egyetlen kritikus pillanat a negyedik gémben alakult ki, akkor a magyar játékos fogadóelőnyről hozta adogatását.

Az utolsó gémben Timi 15-re hozta a szerváját.

A magyar játékos következő ellenfele Beatriz Haddad Maia lesz.

Az 1996. május 30.-án született brazil játékos 125. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 58. (2017. szeptember 25.) volt. Eddig 8 ITF-versenyt nyert egyesben.