Győzelem a Miami Open negyeddöntőjében

2015-03-31 – Timi és Kristina Mladenovic három játékot veszített Vera Dusevina és María José Martínez Sánchez ellen az 5 381 235 dolláros Miami Open negyeddöntőjében.

A mérkőzés 55 percig tartott. A magyar-francia kettős idén harmadszor – Sydney és Dubaj után – játszhat majd az elődöntőben: az ellenfél a Martina Hingis-Sania Mirza (svájci, indiai, 1.) duó lesz.

MIAMI OPEN (5 381 235 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 7.)-Vera Dusevina, María José Martínez Sánchez (orosz, spanyol) 6:1, 6:2

„A ranglista ellenére nem volt könnyű a mai meccs. Párosban minden egyes pontra figyelni kell, bármi megtörténhet. Szerencsére a mai napon nagyon jól és összeszedetten játszottunk mindketten, végig. Jól kiegészítettük egymást, minden fontos helyzetet mi tudtunk megnyerni! Teltházas pályán játszottunk, jó élmény volt. Várom a következő meccset! ” – nyilatkozta Timi boldogan.

A Dusevina-Martínez Sánchez duó két nagy bravúrt ünnepelhetett a Miami Openen, főleg az első fordulóban elért siker ér sokat. Az orosz-spanyol duó ugyanis a 3. helyen kiemelt Kops-Jones – Spears párost múlta felül a nyitó körben, az amerikai kettős mindkét tagja 10. helyen áll a világranglistán.

Szerencsére a Miami Open negyeddöntőjében Timi és Mladenovic szinte végig fölényben volt, szinte esélyt sem adott ellenfelének. Pedig nem indult jól a mérkőzés…

A magyar-francia kettős az első játékban 15-40-re is állt adogatóként, az ellenfél három bréklabdához jutott. Szerencsére Timi és francia társa végül hozta ezt a gémet, utána pedig azonnal, 0-ra brékelte a riválist. A következő játékban sem veszített labdamenetet a 7. helyen kiemelt páros, majd 4:1 után 15-re nyerte el ellenfele szerváját. A hetedik gémben, 5:1 után is csak egy labdamenetet veszített a magyar-francia kettős.

A második szett sem alakult sokkal szorosabban. Timi és Kristina Mladenovic azonnal brékelt 0-ra, majd 2:0 után 30-ra nyerte el ellenfele szerváját. Ezután Dusevina és Martínez Sánchez nyert ugyan két adogatójátékot, de ezzel csak elodázni tudta a negyeddöntő befejezését.

A nyolcadik gémben, 5:2-nél Timi és társa 40-15-re is vezetett, végül 40-re szerválta ki a negyeddöntőt.

A 34 éves svájci legenda 5. helyen áll párosban a világranglistán, karrierje legjobbjaként 1. (1998. június 8.) volt. Pályafutása során 42 WTA- és 1 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban. Női párosban 9 Grand Slam-tornán maradt veretlen: az Australian Openen 4 (1997, 1998, 1999, 2002), a Roland Garroson (1998, 2000) és Wimbledonban (1996, 1998) 2-2, míg a US Openen 1 (1998) alkalommal ünnepelhetett. Martina Hingis vegyespárosban kétszer diadalmaskodott az Australian Openen (2006, 2015).

A kassai születésű svájci klasszis idén Brisbane-ben (Ausztrália, 1 millió dollár, kemény pálya, társ: Sabine Lisicki) és Indian Wellsben (Egyesült Államok, 5 381 235 dollár, kemény pálya, társ: Sania Mirza) maradt veretlen.

A 28 éves indiai játékos 3. helyen áll a világranglistán, ez pályafutása eddigi legjobb helyezése. Karrierje során 24 WTA- és 4 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban. Női párosban döntős volt 2011-ben a Roland Garroson, míg vegyespárosban háromszor ünnepelhetett (2009: Australian Open, 2012: Roland Garros, 2014: US Open). A 2014-es szezon végén megnyerte a WTA-világbajnokságot a zimbabwei Cara Black oldalán.

Mirza idén az Indian Wellsben aratott tornagyőzelem előtt veretlen maradt Sydneyben (Ausztrália, 710 000 dollár, kemény pálya, társ: Bethanie Mattek-Sands), míg Dohában (Katar, 731 000 dollár, kemény pálya, társ: Hszie Szu-vej) döntős volt.