Madrid: remek fordítás egyesben

2022-06-16 – Timi úgy nyert két játszmában, hogy az első felvonásban dupla brékhátrányból és három szettlabdáról fordított, a második szakaszbanpedig kétszer is brékhátrányba került.

VIII OPEN ITF ARCADIS BREZO OSUNA (60 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 3. FORDULÓ
Babos Tímea (6)-Stephanie Wagner (német, 9.) 7:5, 7:5

A mérkőzés 2 óra 8 percig tartott Madridban.

Nagy csatával indult a 70 perces első játszma, noha Wagner elhúzott 3:0-ra. A német játékos először 30-ra nyerte el ellenfele adogatását, majd három bréklabdáról mentette meg saját gémjét. Utána német játékos kihasználta második esélyét, brékelt 40-re.

Ezt követően jött a nagy fordulat! Timi remek csatában, adogatóelőnyről brékelt (1:3), majd 3:5 után úgy nyerte meg adogatását, hogy hárított 3 szettlabdát!!! A magyar játékos olyannyira lendületbe jött, hogy a következő három gémben mindössze 2 labdamenetet veszített, brékelt 15-re és 0-ra.

A második felvonásban Wagner 2:1-re és 3:2-re is brékelőnnyel vezetett (brék 15-re és 30-ra) , de ellenfele mindkétszer azonnal egyenlített (brék 15-re és 0-ra). Timi 4:4 után 15-40-ről mentette meg az adogatását, majd 6:5-öt követően 15-re nyerte el Wagner szerváját, így bejutott a negyeddöntőbe!

A magyar játékos ellenfele a negyeddöntőben a 14. helyen kiemelt Marina Bassols Ribera lesz. Az 1999. december 13.-án született spanyol játékos 321. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 272. (2021. augusztus 16.) volt. Bassols Ribera eddig 5 ITF-versenyt nyert egyesben.

VIII OPEN ITF ARCADIS BREZO OSUNA (60 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, ELŐDÖNTŐ
Anna Danyilina, Anasztaszija Tyihonova (kazah, orosz, 1.)-Babos Tímea, Valerija Szavinyih (magyar, orosz, 4.) 6:4, 3:6, 10-8

A mérkőzés 1 óra 20 percig tartott Madridban.