Madrid: jó kezdés párosban

2017-05-08/2017-05-09 – Az első szett hajrájától már egyértelműen a magyar-cseh kettős volt a jobb.

MUTUA MADRID OPEN (5 439 350 DOLLÁR, SALAK), PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Andrea Hlaváčková (magyar, cseh, 5.)-Johanna Konta, Shelby Rogers (brit, amerikai) 7:5, 6:1

A mérkőzés 1 óra 13 percig tartott Madridban.

A múlt héten Rabatban tornagyőztes magyar-cseh kettős jól kezdte a 47 perces első szettet, 1:1 után 15-re nyerte el ellenfele szerváját. Ezután Timi és Hlaváčková biztosan őrizte előnyét, de csak 4:3-ig. Ekkor a párosban szabadkártyával induló Konta És Rogers brékelt 15-re, majd 30-ra nyerte adogatását.

Ekkor jött az újabb és mint később iderült, a döntő fordulat! Az 5. helyen kiemelt magyar-cseh páros 15-re nyerte adogatását, majd brékelt 40-re. 6:5 után pedig Timi és Hlaváčková 30-ra hozta adogatójátékát, így a nyitó felvonást is.

A második szett már egyértelműen a magyar-cseh kettősé volt! Timi és társa azonnal brékelt, 30-ra, majd 3:1 után eldöntötte a meccs sorsát. Az 5. helyen kiemelt kettős 0-ra nyerte el ellenfele szerváját, majd 5:1-nél 30-ra brékelt.

Timi és Andrea Hlaváčková következő ellenfele Lara Arruabarrena és Sara Sorribes-Tormo lesz.

Az 1992. március 20.-án született Arruabarrena 59. helyen áll párosban a világranglistán, karrierje legjobbjaként 28. (2016. február 22.) volt. Eddig 7 WTA- és 8 ITF-versenyt nyert. Idén negyeddöntős volt Indian Wellsben (Egyesült Államok, 7 669 423 dollár, kemény pálya, társ: Csen Li-ang) és Bogotában (Kolumbia, 250 000 dollár, kemény pálya, társ: Mariana Duque-Marino).

Az 1996. augusztus 10.-én született Sorribes-Tormo 454. helyen áll párosban a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 257. (2017. április 10.) volt. Eddig 4 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban.