Lyon: vereség a 2. fordulóban

2021-03-03 – A juniorként világelső dán tinédzser mindkét játszmát brékhátrányból fordította meg.

OPEN DE 6ÈME SAND MÈTROPOLE DE LYON (250 000 DOLLÁR ÖSSZDÍJAZÁS, FEDETT PÁLYA), EGYES, 2. FORDULÓ
Clara Tauson (dán)-Babos Tímea 6:2, 6:3

A mérkőzés 1 óra 10 percig tartott Lyonban.

A juniorok között 2019-ben világelső és Australian Open-győztes dán játékos a nyitó körben simán búcsúztatta az 1. helyen kiemelt orosz Jekatyerina Alekszandrovát, pályafutása során másodszor nyert top50-es ellenféllel szemben a felnőttek között. Tauson ősszel a Roland Garroson azt az amerikai Jennifer Bradyt múlta felül, aki nemrég döntős volt az Australian Openen.

Lyonban mindkét játszmát Timi kezdte jobban, de a folytatásban már ellenfele volt a pontosabb.

A 34 perces első szett nyitó gémjében a magyar játékos a negyedik esélyt használta ki 15-40 után, elnyerte ellenfele adogatását. utána Timi bréklabdáról hozta a szerváját, de ezután Tauson nagyszerűen használta ki esélyeit. A dán tini háromszor vette el ellenfele szerváját, a sajátjait magabiztosan hozta.

A második felvonásban Timi 1:1 után brékelt, de a következő gémet nem tudta megnyerni. 3:3-ig már nem jött újabb fordulat, ezután viszont újra Tauson volt a jobb. A dán játékos 4:3-at követően brékelt 15-re, majd 0-ra szerválta ki a mérkőzést.