Lyon: nagy meccs és győzelem a nyitányon

2021-03-01 – Timi kiválóan adogatott és kétszer brékelt a döntő játszmában.

OPEN DE 6ÈME SAND MÈTROPOLE DE LYON (250 000 DOLLÁR ÖSSZDÍJAZÁS, FEDETT PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea-Varvara Gracseva (orosz) 6:4, 5:7, 6:3

A mérkőzés 2 óra 21 percig tartott Lyonban.

Fordulatos és szoros mérkőzést hozott a franciaországi nyitány, a végén pedig a döntő játszmában szinte végig jobban játszó Timi örülhetett!

Az 50 perces első szettben a magyar játékos 3:3 után elnyerte ellenfele adogatását, majd rögvest elveszítette a sajátját. Ez nem zavarta meg Timit, 4:4 után úgy brékelt, hogy Gracseva 40-0-ra is vezetett.

Aztán következetett egy maratoni, fordulatokban bővelkedő gém. Gracseva elhúzott fogadóként 40-15-re, majd utána még volt 3 újabb bréklabdája. Timi valamennyi alkalommal egyenlített, majd kihasználta második szettlabdáját.

A szintén 50 perces második felvonásban Gracseva kétszer nyerte el ellenfele adogatását, amelyre csak egy válasz érkezett. az orosz játékos 6:5 után nem veszített labdamenetet fogadóként.

A döntő szettben aztán jött a remélt változás! Timi a második gémben fogadóelőnyről nyerte adogatását, majd 3:3 után brékelt 15-re. Ezután pedig esélyt sem adott Gracsevának.  A magyar játékos a következő adogatásokat 0-ra és 15-re nyerte. Aztán 5:3-at követően Timi fogadóként jutott 3 meccslabdához (0-40), a másodikat ki is használta.

A magyar játékos következő ellenfele Clara Tauson lesz, aki 6:3, 6:4-re győzött az 1. helyen kiemelt Jekatyerina Alekszandrova ellen.

A 2002. december 21.-én született dán játékos 139. a világranglistán, ez karriercsúcs. Eddig 8 ITF-versenyt nyert, 2019-ben megnyerte a juniorok között az Australian Opent és 1. helyen volt a korosztályos világranglistán.