Kiváló kezdés San Joséban

gettyimages-1008562170

2018-07-31 – (Fotó: Ezra Shaw/Getty Images North America) Timi 1:3-ról fordította meg az első játszmát, majd simán nyerte a második szettet.

MUBADALA SILICON VALLEY CLASSIC (799 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (8.)-Kristina Mladenovic (francia) 6:4, 6:2

A mérkőzés 1 óra 23 percig tartott.

„Nyilván nagyon nehéz volt Kiki ellen játszani: jó barátnők és párostársak vagyunk, természetesen jól ismerjük egymás játékát. Örülök a játékomnak, hiszen brékhátrányból jöttem vissza, mentálisan erős tudtam maradni ezen a meccsen. Kifejezetten örülök ennek! A nagy meleg, a nehéz körülmények ellenére elég jól mozogtam, fizikailag jól bírtam.  Örülök, hogy így tudtam visszajönni egy kisebb szünet után. Várom a következő meccset, amely csütörtökön lesz” – nyilatkozta Timi.

Nehéz mérkőzés várt a San José-i nyitányon a magyar játékosra, hiszen állandó párostársa állt a háló túloldalán. Nem is kezdődött jól Timi szempontjából a találkozó: a 48 perces nyitó felvonás harmadik gémjében Mladenovic elnyerte ellenfele szerváját 30-ra, majd fogadóelőnyről mentette meg az adogatását.

Timi 1:3 után bréklabdát hárított, majd hamarosan jött a nagy fordulat. A 25 éves magyar játékos a nyolcadik gémben úgy nyerte el ellenfele szerváját, hogy 30-0 is volt az állás. Majd Timi vezetett 5:4-re, fogadóként két szettlabdához jutott. A második értékesítette, így lezárult a fordulatos első játszma.

A második felvonás már jóval simábban alakult. Timi kiválóan adogatott, Mladenovic csak egyszer nyert két labdamenetet fogadóként. A magyar játékos 2:1 után brékelt 15-re, majd 5:2 után 30-ra nyerte el ellenfele szerváját, így bejutott a legjobb 16 közé.

Timi következő ellenfele Maria Szakkari lesz.

Az 1995. július 25.-én született görög játékos 49. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 33. (2018. június 11.) volt. Szakkari eddig 7 ITF-versenyt nyert egyesben. Valamennyi Grand Slam-versenyen a 3. forduló jelenti a legjobb eredményét (Australian Open: 2017, Roland Garros: 2018, Wimbledon: 2017, US Open: 2017). Szakkari elődöntős volt Isztambulban (Törökország, 250 000 dollár, salak), ez a legjobbja a 2018-as szezonban.