Kairó: vereség egyesben

2022-01-26 – Két szettben nyert Selena Janicijevic, mindkétszer egy-egy brék döntött.

EGYPT WOMEN’S FUTURE (25 000 DOLLÁR, SALAK), EGYES, 1. FORDULÓ
Selena Janicijevic (francia)-Babos Tímea (1.) 6:4, 6:4

A mérkőzés 1 óra 58 percig tartott Kairóban.

A 68 perces első játszma nyitó gémjében Timi 15-40 után három bréklabdát hárított, majd 3:3-ig mindig vezetett. Sajnos ezután ellenfele volt a pontosabb. A 19 éves Janicijevic kétszer vette el az 1. kiemelt adogatását 40-re, miközben Timi 0-ra brékelt a nyolcadik játékban.

Aztán 5:4 után a francia tinédzser 30-40-ről hozta az adogatását.

A második szettben Janicijevic 2:2-t követően újra 40-re nyerte el ellenfele adogatását, majd Timi brékelt 15-re. Sajnos ezután a magyar játékos 30-ra veszítette el a szerváját, innen pedig már nem volt visszaút…Timi 3:5-nél még hozta az adogatását 15-40-ről, vagyis két mérkőzéslabdáról, de ezt követően ellenfele 30-ra szerválta ki a meccset. Így meglepetésre Selena Janicijevic jutott be a legjobb 16 közé.