Jó kezdés Vuhanban

2015-09-25 – A 22 éves magyar játékos négyszer nyerte el Hlavackova adogatását a selejtező első fordulójában.

DONGFENG MOTOR WUHAN OPEN (2 513 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (14.)-Andrea Hlavackova (cseh) 6:3, 6:1

Timi magabiztosan mutatkozott be a kínai Premier-versenyen, szépen kontrollálta a mérkőzést.

A 29 perces első szettben egy brék döntött. Timi az első két fogadójátékban még nem nyert labdamenetet, aztán 3:2-es vezetésnél meglepte ellenfelét. A 22 éves magyar játékos 30-ra nyerte el Hlavackova szerváját, majd 5:2-nél összesen négy szettlabdához jutott.

A rutinos cseh játékos végül nagy csatában hozta adogatását, de a következő gében már esélye sem volt. Timi 0-ra nyerte szerváját, lezárta a játszmát.

A második szett más simábban alakult. Timi elhúzott 4:0-ra, 15-re és 30-ra nyerte el Hlavackova adogatását. Közben a magyar játékos 1:0 és 3:0 után egy-egy bréklabdát hárított.

A végén Timi fogadóként zárta le a meccset, 5:1 után 30-ra brékelt.

A magyar játékos következő ellenfele a 3. helyen kiemelt Alja Tomljanovic lesz. A múlt héten a tokiói 250 000 dolláros WTA-verseny főtábláján, az első fordulóban a horvát játékos 3:6, 6:4, 7:6-ra nyert Timi ellen. Tomljanovic később az elődöntőig menetelt, így a 61.-ről az 53. helyre került a világranglistán.