Jó kezdés Sencsenben

2016-01-04 – A 22 éves magyar játékos 9 ászt ütött, az első szettet brékhátrányból fordította meg.

SHENZHEN OPEN (500 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea-Jevgenyija Rogyina (orosz) 6:3, 6:2

„Örülhetek a mai meccs miatt, hiszen elég sima győzelmet arattam. A mérkőzés nehézkesen indult, erre azért számítottam is. Az elmúlt napokban ugyanis amikor pontjátékra került a sor, az elején mindig döcögött a játék. Aztán ahogy haladtunk előre, úgy lettem jobb. Ez ma is így volt. Az első játszmát 0:2-ről fordítottam meg 6:3-ra, aztán a második szettben tartani tudtam a jó játékot. Nagyon-nagyon örülök, ez egy stabil kezdés volt. Holnap nem lesz meccsem, így folytatom a felkészülést, kicsit kondizok és gyakorlok tovább. Hiszen a csúcs az Australian Open lesz az év elején. Természetesen készülök a következő mérkőzésre is. Köszönöm Mindenkinek a drukkolást, örülök, hogy 2016-ot győzelemmel tudtam kezdeni” – nyilatkozta Timi.

A rossz idő, a szinte folyamatos esőzés miatt közel egy napot csúszott a mérkőzés kezdete, vasárnap helyett hétfőn lépett pályára a két játékos.

Timi nem kezdett jól, első adogatójátékát 30-30 után veszítette el, majd 0:2-nél újabb bréklabdája volt az ellenfélnek. Szerencsére ezt már hárította a magyar játékos, majd 30-ra nyerte el Rogyina szerváját.

Ezután sima adogatógémek jöttek, majd 4:3-nál Timi ismét meglepte ellenfelét. Ezúttal 0-ra brékelt, majd 15-re ki is szerválta a játszmát.

A második szett már simábban alakult! Timi azonnal brékelőnyhöz jutott, majd 3:1 után újra elnyerte ellenfele adogatását. A magyar játékos 5:2-nél bréklabdát hárított, majd lezárta a mérkőzést.

Timi a WTA statisztikája szerint 9 ászt és 3 kettőshibát ütött, első adogatásai mögött a pontok 78, míg a második szervák után a labdamenetek 44 százalékát nyerte meg. Hét alkalommal jutott bréklabdához, ezekből négyet sikerült megnyernie.

A magyar játékos következő ellenfele a 4. helyen kiemelt Monica Niculescu (WTA-39.) lesz, aki 1:6, 1:3-ról fordított 1:6, 6:4, 6:3-ra Anasztaszija Szevasztova (WTA-113.) ellen. A 28 éves román játékos 39. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 28. (2012. február 27.) volt. Tavaly a 4. fordulóig jutott Wimbledonban, ez eddigi legkiválóbb eredménye egyesben Grand Slamen. Eddig 2 WTA- és 18 ITF-tornát nyert egyéniben.

Tavaly Niculescu döntős volt Nottinghamben (Anglia, 250 000 dollár, fű), míg Bukarestben (Románia, 250 000 dollár, salak) a legjobb négyig jutott. Két franciaországi ITF-versenyen, Marseille-ben (100 000 dollár, salak) és Poitiers-ben (100 000 dollár, fedett pálya) veretlen maradt.