2017-04-04 – Timi mindkét szettben kétszer brékelte holland ellenfelét.

ABIERTO GNP SEGUROS (250 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (5.)-Lesley Kerkhove (holland) 6:1, 6:3

A mérkőzés 60 percig tartott Monterreyben.

„Jól szerváltam, nagyon örülök ennek! Most éles helyzetben próbáltam gyakorolni azokat az elemeket, amelyekre az edzésen is készültünk. Boldog vagyok, hogy jól sikerült ez a mérkőzés!” – nyilatkozta Timi.

A mexikói WTA-verseny 2012-es bajnoka meggyőzően mutatkozott be, szinte minden kulcshelyzetben ő volt a jobb. Timi jól adogatott, két bréklabdát hárított, összesen 13 ászt ütött a selejtezőből érkezett ellenfél térfelére.

A 21 perces első szettben Kerkhove még egyenlített 1:0 után, de később már nem volt esélye. Timi a negyedik gémben 40-re brékelte ellenfelét, a harmadik esélyt használta ki. A folytatásban a magyar játékos 15-re nyerte saját, majd 4:1 után ellenfele adogatását is. A végén Timi 30-ra szerválta ki a nyitó szettet.

A második játszma már sokkal szorosabban alakult. Timi ugyan az első gémben nem használt ki két bréklabdát, de 1:1 után már elnyerte 15-re Kerkhove szerváját. A holland játékos azonban nem adta meg magát, szépen küzdött a folytatásban. Sőt! A hatodik gém hatalmas csatát hozott, amelyben Kerkhove két bréklabdához jutott 15-40-nél. De Timi végül hozta az adogatását, majd 5:3 után ismét elnyerte, ezúttal 30-ra az ellenfél adogatását.

A magyar játékos következő ellenfele az első fordulóban a világranglistán 54. Catherine Bellis ellen 7:6, 6:4-es sikert ünneplő Naomi Broady lesz.

Az 1990. február 28.-án született brit játékos 123. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 76. (2016. március 7.) volt. Eddig 9 ITF-versenyt nyert egyesben. Idei legjobb eredményeként döntős volt Midlandben (Egyesült Államok, 100 000 dollár, fedett pálya).

Timi eddig háromszor találkozott Broadyval: 2009-ben Edinburghben (salak) a döntőben 6:4, 6:7, 7:6-ra, majd 2011-ben Pozsonyban (salak) 5:7, 7:6, 7:6-ra nyert. Három évvel ezelőtt Wimbledonban (fű) a brit játékos győzött 2:6, 7:6, 6:0-ra.