2018-01-01 – A magyar játékos összesen ötször nyerte el ellenfele adogatását.

SHENZHEN OPEN (750 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (8.)-Vang Hszi-jü (kínai) 6:1, 6:1

A mérkőzés 1 óra 12 percig tartott Sencsenben.

„Örülök a mai mérkőzésnek, mert jól ment a játék az év első meccsén!” – jegyezte meg a magyar játékos.

Timi az elmúlt évekhez hasonlóan ezúttal is Kínában kezdte az új szezont. A sorsolás kedvezűnek tűnt, hiszen a nyitó körben egy 16 éves hazai játékos állt a háló túloldalán.

A világranglistán 587. Vang azonban egyáltalán nem ijedt meg a Centerpályán: a 38 perces első szett elején tartotta a lépést ellenfelével. A kínai tini 30-40-ről nyerte nyitó adogatógémjét, majd fogaóként eljutott 40 egyenlőig. Timi végül nyerte a szerváját, majd nagy csatában el is döntötte az első felvonás sorsát.

A 8. helyen kiemelt magyar játékos 1:1 után 30-ra nyerte el Vang szerváját, majd bréklabdáról hozta a sajátját (3:1). Az ötödik játékban a kínai tini hárított 3 bréklabdát, de Timi élt a következő, negyedik eséllyel. 4:1 után a magyar játékos 15-re hozta szerváját, majd brékelt 40-re. Ezzel le is zárult a nyitó felvonás.

A második szett elején Timi bréklabdáról nyerte adogatását, majd Vang is így tett a következő játékban. 1:1 után aztán jött az első szett „forgatókönyve”: a magyar játékos sorozatban öt gémet nyert, 2:1 után 15-re, majd 4:1-et követően 40-re nyerte el ellenfele szerváját. Az utolsó gémben labdamenetet sem veszített Timi.

A 8. helyen kiemelt magyar játékos következő ellenfele Magda Linette lesz.

Az 1992. február 12.-én született lengyel játékos 72. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 64. (2015. szeptember 21.) volt. Eddig 1 WTA-125-ös és 11 ITF-versenyt nyert egyesben. A sencseni torna első fordulójában 7:5, 2:6, 6:4-re győzött a szlovák Jana Čepelová ellen.

Timi és Linette még nem mérkőzött egyesben WTA- vagy ITF-versenyen.