Jó bemutatkozás Saguenayban

2013-10-22 – Timi pocsékul kezdett, de 0:3 után magabiztosan legyőzte a selejtezőből érkezet Elisabeth Fournier-t az 50 000 dolláros kanadai ITF-verseny első fordulójában.

A világranglista 98. helyén álló magyar játékos 1 óra 22 perc alatt jutott tovább Saguenayban.

NATIONAL BANK CHALLENGER (50 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (1.)-Elisabeth Fournier (kanadai) 6:3, 6:3

Timi több hetes szünet után lépett pályára és ez a mérkőzés elején meg is látszott. A selejtezőben három találkozón győztes, a világranglistán 566. kanadai játékos ugyanis simán hozta adogatásait, 15-re brékelte ellenfelét, 3:0 után pedig két bréklabdája volt.

Szerencsére Timi 15-40-ről hozta második adogatójátékát, majd brékelt 15-re. Fournier a következő gémben újra elvehette volna a magyar játékos adogatását, de jött az egyenlítés (3:3). Ezután Timi újabb két alkalommal brékelt, végül 46 perc alatt hozta az első szettet.

A második játszmában a hazai játékos 3:3-ig tartotta magát, de 4:3-nál Timi 30-ra brékelt, majd bréklabdáról ki is szerválta a mérkőzést.

A magyar játékos következő ellenfele a világranglistán 414. Julia Boserup (őt győzte le Timi 2011-ben a saguenayi döntőben) lesz. A 22 éves amerikai játékos pályafutása legjobbjaként 2012. április 9-én a 174. volt. Karrierje során 2 ITF-versenyt nyert, 2011-ben Reddingben (25 000 dollár), 2012-ben pedig Santa Féban (25 000 dollár). Az idei szezonban nem ért el kiemelkedő eredményt, legjobb szerepléseként néhány hete Reddingben elődöntős volt.