2019-04-23 – Timi szerencsés vesztesként került a főtáblára.

TEB BNP PARIBAS ISTANBUL CUP (250 000 DOLLÁR, SALAK), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea-Ivana Jorović (szerb) 6:4, 6:4

A mérkőzés 1 óra 43 percig tartott.

Az 51 perces nyitó felvonás elején mindkét játékos elveszítette adogatását, majd Timi 4:2-te, majd 5:3-ra is vezetett. Sőt, voot labdája az 5:2-höz, a duplabrékhez.

A szerb játékos ezután két szettlabdáról hozta szerváját, de fogadóként nem volt esélye. A magyar teniszező 0-ra hozta a szerváját!

A második játszma második gémjében Timi 15-40-ről mentette meg az adogatását, majd a negyedik gémet 30-40-ről hozta. Ezután már végig vezetett, igaz 3:2, majd 4:3 után sem tudta megtartani brékelőnyét.

De hatalmas elszántsággal újra elnyerte ellenfele adogatását, majd simán kiszerválta a mérkőzést!

Timi következő ellenfele Veronika Kugyermetova lesz.

Az 1997. április 24.-én született orosz játékos 76. helyen áll a világranglistán, ez pályafutása eddigi legjobbja. Kugyermetova eddig 1 WTA Challenger- és 4 ITF-versenyt nyert egyesben. Idén Guadalajarában (Mexikó, 125 000 dollár, kemény pálya) maradt veretlen.