Isztambul: Timi feladta 2. meccsét, de főtáblás

2019-04-22 – A magyar játékos a második szettben lábsérülés miatt nem tudta folytatni. Szerencsés vesztesként mégis felkerült a 32-es táblára.

TEB BNP PARIBAS ISTANBUL CUP (250 000 DOLLÁR, SALAK), SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
Jelena Ribakina (kazah)-Babos Tímea (5.) 6:4, 3:0-nál Timi feladta

A 36 perces első játszmában Ribakina 2:1 után brékelt 0-ra, majd 4:1-re is vezetett. Timi hatalmas csatában, 15-40-ről nyerte következő adogatójátékát, majd 40-re elnyerte ellenfele szerváját. A magyar játékos ezután egyenlített 4:4-re, de utána Ribakina volt a pontosabb. A kazah játékos az utolsó gémben 30-ra brékelt.

A második felvonásban Ribakina gyorsan elhúzott 3:0-ra, ekkor Timi ápolási szünetet kért a bal talpára. Sajnos a kezelés sem segített, a magyar játékos ekkor sem tudott megfelelően mozogni, így feladta a mérkőzést.

Néhány órával később kiderült, hogy visszalépések miatt a magyar játékos mégis főtáblás. Timi ellenfele Ivana Jorović lesz (?).

Az 1997. május 3.-án született szerb játékos 104. a WTA listáján, pályafutása legjobbjaként 96. (2019. április 15.) volt. Ivana Jorović eddig 13 ITF-versenyt nyert egyesben. Grand Slam-versenyen még nem nyert mérkőzést a főtáblán.

Jorović idén tornagyőztes volt a 25 000 dolláros oszakai ITF-versenyen, Szingapúrban pedig a legjobb négyig jutott az ugyanilyen összdíjazású tornán. Az Australian Openen a selejtező 3. fordulójáig jutott, míg Sencsenben (750 000 dollár) a kvaliból feljutott a főtáblára a WTA-versenyen, ott a nyitó körben 6:4, 6:2-re nyert a francia Caroline Garcia ellen.

Nemrég Monterreyben a szerb játékos 2:6, 6:4, 6:3-ra nyert Timi ellen.